Loading...
btc
BTC
0.04%
Bitcoin
66.071,87 USDT
eth
ETH
1.91%
Ethereum
3.548,17 USDT
bch
BCH
1.68%
Bitcoin Cash
429,99 USDT
xrp
XRP
3.76%
Ripple
0,49 USDT
ltc
LTC
2.03%
Litecoin
79,19 USDT
bnb
BNB
0.38%
Binance Coin
605,58 USDT
sol
SOL
1.2%
Solana
144,78 USDT
avax
AVAX
-0.84%
Avalanche
30,04 USDT
ada
ADA
0.15%
Cardano
0,41 USDT
dot
DOT
0.28%
Poladot
6,18 USDT
doge
DOGE
1.02%
Doge Coin
0,14 USDT
shib
SHIB
1.87%
Shiba Inu
0,00 USDT

Maker gündem: MKR fiyatı yüzde 58 düştü

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

MKR fiyatı yüzde 58 düştü. Bunun üzerine Maker acil öneri hazırladı ve oylamaya açtı. Amaç kanayan yarayı durdurmak.


MKR fiyatı yüzde 58 düştü – Maker acil öneri hazırladı

Kripto para piyasasında dün yaşanan ani çöküş, Maker Protokolü’nde de büyük zarara yol açtı. MKR bir günden yüzde 58 düştü. Birkaç borç alan kullanıcının tamamen tasfiye edilmesi sonucu, Maker acil öneri hazırladı. Protokolün risk parametrelerinde yapılacak değişiklikler oylamaya sunuldu.

Maker’da açık CDP’leri olan borçlular istikrarsız pazarın yanlış tarafında yakalandı. Çünkü milyonlarca dolar değerinde teminat 0 dolar karşılığında açık artırmaya çıkarıldı.

Ethereum ağındaki tıkanma Kasım 2018’den sonraki en yüksek seviyesindeydi. Sonuçta Maker teminat ihaleleri çok az teklif aldı ve bazı taraflar teminat için hiçbir şey teklif etmedi ve sadece fahiş bir işlem ücreti ödedi.

İlgili – Bitcoin borsası nasıl çalışır? – Kripto para borsa türleri

MKR fiyatı yüzde 58 düştü. Bunun üzerinde Maker acil öneri hazırladı ve oylamaya açtı. Amaç kanayan yarayı durdurmak.Kaynak: Santiment

Maker protokolünde yaşanan tasfiyeler sonrası MakerDAO ve hissedarlar arasında bir tartışma başladı. Ardından ise şu an geçerli olan risk parametrelerinin değişmesi için bir öneri hazırlandı ve oylamaya sunuldu.

Bu öneriye göre SAI için istikrar ücreti yüzde 9.5’ten 7.5’e indiriliyor. DAI için ise yüzde 8’den yüzde 4’e çekiliyor. DAI’nin basılması ise ortaya çıkan istikrar ücretleri, DAI Tasarruf Oranını (DSR) finanse eder. Yeni öneri ile burada yeni verim yüzde 4 istikrar ücretiyle eşleşecek.

Borç tavanı DIA ve SAI’de sırasıyla 100 milyon ve 25 milyona indiriliyor. Açık artırma süreleri ve kredi düzeltmeleri için verilen süreler de uzatıldı.

İlgili – Tüm zamanların en şiddetli düşüşü – Bitcoin bir günde %45 değer kaybetti

Ağ sıkışması mı yoksa protokolde açık mı var?

Öyle görünüyor ki Maker’ın yaşadığı sorun panik havasında ağın sıkışması ile ilgili. Borç alanlar borçlarına daha fazla teminat eklemek istese de ağın sıkışmasından dolayı bunu yapamadılar

Oylama ile getirilecek yeni risk parametreleri sistemin toparlanmasına yardım edebilir. Maker Vakfı da yaşanan hasarı ortadan kaldırmak için çalışıyor.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.