Mahkemeden şok Ripple kararı!

terra
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Ripple davasında bu sefer SEC’in yüzü gülüyor. Mahkeme aldığı yeni kararla, SEC’in istediği yönde bir karar verdi. Ripple ise bu karara karşı çıkıyordu.


Mahkemeden şok Ripple kararı!

Federal yargıç, Ripple (XRP) aleyhindeki dava için ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonuna (SEC) istediği ek 2 aylık süreyi verdi. Yeni dava dosyaları bunu gösteriyor.

Yargıç Sarah Netburn, yeni bir kararla SEC’in istediği ek süreyi verdi. Ancak buna rağmen, SEC’e davaya hazarlık için verdiği ek sürenin “davayı çözmek için planlanan zamanı” aşma gibi bir etkisi olmayacağını söylüyor. Yargıç kararın açıklamasında şöyle diyor:

“SEC’in istediği ek süre, her iki tarafın da ilgili belgeleri düzgün hazırlamasına ve uzman görüşleri için hazırlık yapmasına izin verecek.”

SEC’in Ripple aleyhinde açtığı dava şu an “keşif aşamasında”. Bu aşamada taraflar ilgili bilgiler ve delilleri topluyor ve mahkeme için hazırlık yapıyor.

İlgili – Ripple nasıl alınır? XRP almadan önce bilmeniz gereken her şey!

Ripple Mahkemeden şok Ripple kararı!

SEC, söz konusu delil toplama ve uzmanlara başvurma süresinin son tarihini 14 Kasım’dan 14 Ocak 2022 tarihine ertelenmesini istemişti. Gerekçe olarak ise “ilgili raporları incelememek ve en az 14 uzmanın şahit olarak dinlenmesine hazırlık yapmak için” yeterli süresi olmadığını göstermişti. ABD’li düzenleyici kurum, bu istediği ek sürenin davanın sonuca kavuşma sürecini uzatmayacağını da iddia etmişti.

Ripple, sürenin 14 Ocak’a ertelenmesine karşı çıkıyordu. Finans ve teknoloji şirketi, sürenin ancak 10 Aralık’a kadar uzatılabileceğini söylüyordu. Ona göre 2 aylık uzatma, “söz konusu keşif aşamasının gereksiz yerel uzatılması” anlamına geliyor.

Avukat ve kripto konusunda yasal uzman Jeremy Hogan (aynı zamanda Ripple destekçisi), yargıcın verdiği karar konusunda aynı görüşte değil. Ona göre bu süre uzatma, davanın sonuçlanma tarihini etkileyecek.

Mevcut uzatmadan sonra Ripple – SEC davasının Mart – Mayıs 2020 döneminde biteceği düşünülüyor.

Kaynak

İlgili – Ripple (XRP) nedir, nasıl alınır? Geleceği var mı?

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Mahkemeden şok Ripple kararı!
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.