1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Mahkeme, BitMEX piyasa manipülasyonu davasına son noktayı koydu

Mahkeme, BitMEX piyasa manipülasyonu davasına son noktayı koydu

Mahkeme, BitMEX piyasa manipülasyonu davasına son noktayı koydu
0

Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Kripto borsası BitMEX aleyhinde açılan davada yeni gelişme yaşandı. Davaya bakan hakim, son ve kesin kararı verdi.


BitMEX piyasayı manipüle etti mi? Hakim, kesin kararı açıkladı

BitMEX aleyhine açılan piyasayı manipüle etme davasında, ABD Bölge Mahkemesi Hakimi William Orrick, tüm suçlamalara son verecek bir karar verdi. Hakim ikinci defa elde edilen tüm belgeleri geri çevirerek bir daha böyle bir dava açılamayacağına karar verdi.

Olayın ayrıntılarına bakarsak, aralarında BMA LLC da dahil olmak üzere bir dizi kripto trader, BitMEX’i mahkemeye vermişti. Ancak hakim suçlamaları kabul etmedi. Hakim Orrick ayrıca neden davayı düşürdüğünü de açıkladı. En başlıca sebep, davacıların New York’ta BitMEX aleyhine açılan farklı davalardan kopyala yapıştır yaparak bir belge oluşturmaları.

İlgili – SEC’in neden Uniswap’i soruşturduğu ortaya çıktı

Hakim Orrick şöyle diyor:

“Bu kopyalama suçlamaları kabul etmem. Messieh mahkemesi bunların uygunluğu belirleyecek. Daha önce verilen karara göre de davacıların diğer iddiaları de yetersiz kalıyor.”

En önemlisi, Hakim Orrick, aynı davacıların BitMEX aleyhinde suçlamalarını ikinci defa ret ediyor. 7 Eylül’de ilk suçlamaları geri çevirmesine benzer bir karar verdi. Davaya bakan hakim şöyle diyor:

“Ben de makul bir iddia aradım ama bulamadım.”

Davacılar, suçlamalarında, BitMEX’in ana şirketi HDR Global Trading Limited’i piyasa manipülasyonu, şantaj ve kara para aklama iddialarına yer vermişti. Tabii hakim ikinci defa bu iddiaları geri çevirdi. Buna ek olarak ABD Bölge Mahkemesi Hakimi William Orrick, davacıların bir daha BitMEX aleyhinde böyle bir dava açamayacağına da karar verdi.

Kaynak

İlgili – XRP 2021 sonunda ne kadar olur ve Ripple SEC davasından sağ kurtulur mu?

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: