okx_koinmedya
Loading...
btc
BTC
1.09%
Bitcoin
69.300,36 USDT
eth
ETH
0.49%
Ethereum
3.746,45 USDT
bch
BCH
-0.38%
Bitcoin Cash
492,98 USDT
xrp
XRP
1.05%
Ripple
0,54 USDT
ltc
LTC
-0.18%
Litecoin
84,84 USDT
bnb
BNB
0.32%
Binance Coin
602,17 USDT
sol
SOL
0.25%
Solana
168,11 USDT
avax
AVAX
0.69%
Avalanche
38,27 USDT
ada
ADA
0.4%
Cardano
0,46 USDT
dot
DOT
2.35%
Poladot
7,41 USDT
doge
DOGE
3.86%
Doge Coin
0,17 USDT
shib
SHIB
1.75%
Shiba Inu
0,00 USDT

Madencilik devinden flaş Ethereum kararı!

2022 ayı piyasasında en çok ve en az kaybeden kripto para ekosistemleri!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Ethereum, Merge güncellemesine hazırlanırken madencilik devi tarafından Bitmain  işletilen AntPool’dan önemli bir karar geldi. Detaylar haberimizde.

Madencilik devinden flaş Ethereum kararı!

Ethereum, İş kanıtı mekanizmasından (PoW) hisse kanıtı mekanizmasına (PoS) geçeceği Merge güncellemesi için gün sayıyor. Etherum kurucusu Vitalik Buterin ve Ethereum geliştiricileri 15 Eylül tarihini verdi ve güncellemenin tamamlanacağını duyurdu.

İlgili: Ethereum 2.0 nedir?

Merge güncellemesinin ardından işlemlerin madenciler tarafından doğrulanması ihtiyacı ortadan kalkıyor. Bu durum sansür korkularını beraberinde getiriyor.

İlgili: Ethereum nedir, geleceği nasıl?

Madencilik devi tarafından Bitmain işletilen AntPool, bu endişeye dikkat çekti ve Proof-of-Stake’e geçişten sonra müşterilerin varlıklarını Ethereum’da tutmayacağını söyledi.

Bilindiği gibi AntPool, Ethereum’da birkaç kullanıcının hesaplama kaynaklarını bağlayabileceği ve ödül madenciliği için işlem gücünü paylaşabileceği bir madencilik havuzu.  Şirket, bugün yayınladığı bir blog yazısında müşterilerin varlıklarını Ethereum 2.0 ağında tutamayacağını söyledi ve Merge güncellemesine geçişten önce müşterilerine anlaşmak için bir yol haritası sundu.

“ETH2.0, farklı ülkeler arasında sansür riskini beraberinde getirdiğinden, müşterilerin varlık güvenliği adına ANTPOOL, kullanıcının ETH varlıklarını PoS zincirinde tutamayacak”

Lido Finance, Coinbase, Bitcoin Suisse, Kraken ve staked.us gibi ABD merkezli sağlayıcılar, Ethereum ağındaki 416.000 doğrulayıcı düğümünün yaklaşık %60’ını kontrol ediyor. Stake doğrulayıcıları ABD yaptırımlarına uymayı kabul ederse, temel katmanda Tornado Cash ile ilişkili işlemleri filtrelemeye başlayabilirler.

ethereum

AntPool, müşterilerinden 3 Eylül’e kadar kendi özel adreslerini hesaplarına eklemelerini istedi. Firma daha sonra birikmiş PoW madenciliği ödemelerini özel adreslere dağıtacak.

AntPool, “merkezi olmayan PoW konsensüsüne” dayanan Bitcoin ve Ethereum Classic de dahil olmak üzere, iş kanıtı (PoW) blok zincirlerine yöneldi.  AntPool, Ethereum Classic’i desteklemekle kalmamış, aynı zamanda ekosistemine 10 milyon dolarlık bir yatırım yapmıştı.

Ethereum, yazının kaleme alındığı anlarda Coinmarketcap verilerine göre 1,475 dolardan işlem görüyor. Altcoin, son 24 saat içerisinde %5,30 değer kaybetti.

İlgili: Ethereum fiyat tahmini

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.