BTC : 80704 ₺ ETH : 1.779 ₺ XRP : 43.9 ₺ LTC : 7.728 ₺ USDT : 336.7 ₺ XLM : 0.2301 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Litecoin (LTC) Gündem: Litecoin MimbleWimble güncelleme tarihi açıklandı

Litecoin (LTC) Gündem: Litecoin MimbleWimble güncelleme tarihi açıklandı

Litecoin (LTC) Gündem: Litecoin MimbleWimble güncelleme tarihi açıklandı
0

Litecoin MimbleWimble güncelleme tarihi açıklandı. Litecoin’in MimbleWimble entegrasyonuna yönelik açıklama David Burkett’ten geldi.  Grin ++ ve Litecoin geliştiricisi ilk MimbleWimble test ağının Eylül 2020’de piyasaya sürüleceğini açıkladı.


Litecoin MimbleWimble güncelleme gizlilik adına önemli bir adım

MimbleWimble, Harry Potter’ın dilleri bağlayan bir lanetinden çok daha fazlasını ifade ediyor artık.

“MimbleWimble” terimi bir süredir kripto alanında geziniyor. Charlie Lee liderliğindeki Litecoin ağı, MimbleWimble (MW) protokolünün ağa uygulanması üzerinde çalışıyor.

Bununla birlikte, topluluk LTC’nin bir gizlilik koinine dönüştürülmesinden korktuğu için ağ büyük bir tepki aldı. Bununla birlikte, Lee’nin gizliliği ve ölçeklenebilirlik sorunlarını çözmek için uzatma bloklarını kullanırken MW’ın uygulanmasına yönelik eğilimi, yayılan FUD’dan daha güçlü görünüyor.

koinmedya_brave

İlginizi çekebilir: Haftanın Önemli Litecoin Haberleri: LTC’de gelişmeler, uzman yorumları ve fiyat tahminleri

Proje 29 Aralık 2019’da başladı ve Burkett topluluğu her ay MimbleWimble’ın ilerlemesiyle ilgili ayrıntılarla güncelliyor. Mayıs ayının ilerlemesini güncelleyen Burkett, “AcceptBlock ve ConnectBlock entegrasyon mantığını uygulamayı bitirdim. Yani taklit edilebilir bir blok alındığında tamamen doğrulanacak, zincire eklenecek ve UTXO seti güncellenecek”ifadelerini kullanıyor.

Açıklanan tarih

Ayrıca, Haziran ayından itibaren her ay gündemi açıklamaya devam eden Burkett’e göre, Haziran ayında, tüm aşamaların birlikte çalıştığını doğrulamak için, mempool mantığı tamamlanacak ve MW uzatma blokları olan geçerli zincirlerin madenciliği devam edecek.

İlk blok indirmeye odaklanan Temmuz’un gündemini inceleyerek açıklamalarını sürdüren Burkett,“İlk blok indirmenin MimbleWimble’da işlenme şekli, Litecoin’in yaptığı işlemden biraz farklı. LTC’de, genesis bloğundaki her bir blok sırayla indirilir ve doğrulanır. Mimblewimble ile geçmişin tamamına ihtiyacımız yok, bunun yerine her işlemin yalnızca bir kısmı ve harcanmamış çıktıların tümüne ihtiyacımız var. Bu iki farklı senkronizasyon yaklaşımının birlikte sorunsuz çalışmasını sağlamak için bir yol bulmam gerekecek” ifadesini kullanıyor.

Daha sonra Ağustos ayında, blok mantığın bağlantısı kesilecek ve Eylül ayında ilk MW test ağı piyasaya sürülecek.

Daha önce, ağ, Grin geliştiricisi David Burkett’e, ağa uzatma blokları ile birlikte MW uygulanması üzerinde çalışmak için fon sağlamak üzere bir kitlesel fonlama sistemi başlattı. Sistemde, Aralık ayından bu yana yaklaşık 972.83 LTC birikti.

David Burkett’ın alacağı buradan ödeniyor.

Kaynak