1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Litecoin balinaları 3. halvinge hazırlanıyor: LTC fiyatı ne kadar yükselir?

Litecoin balinaları 3. halvinge hazırlanıyor: LTC fiyatı ne kadar yükselir?

Litecoin balinaları 3. halvinge hazırlanıyor: LTC fiyatı ne kadar yükselir?
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Litecoin fiyatında üçüncü halving hazırlıkları başladı. Balinalar da bu coini biriktirme çabasında. Peki, LTC fiyatı halving öncesi kaç dolara kadar çıkabilir. İşte, analistin Litecoin fiyat tahmini ve beklediği seviye.


Litecoin balinaları 3. halvinge hazırlanıyor: LTC fiyatı ne kadar yükselir?

Litecoin ağı 2023 yılında yaşanacak üçüncü halving olayına hazırlanıyor. Geliştiriciler ise bu halving sonrası blok başına verilen ödülün %50 azalarak 6,25 LTC olmasına hazırlık yapıyor. Bitcoin alternatifi olan bu proje, halving olayı yaklaşırken 2022 yılında iki kritik rekor kırmıştı. Birincisi yeni adres sayısındaki artış ve ikincisi de ağdaki toplam işlem sayısında yükseliş.

Halving öncesi Litecoin balinaları çoğalıyor

Litecoin halving olayı, her dört yılda bir gerçekleşiyor. Bu olay sonucu blok başına verilen coin miktarı yarı yarıya azalıyor. LTC’nin şu an maksimum arzı 84.000.000 Litecoin ile sınırlı. Sabit maksimum arz da altcoini deflasyonist yaparak az bulunan bir varlık yapıyor.

Litecoin 2011 yılında piyasaya çıkarken, ilk halving olayı da 2015 yılında yaşanmıştı. Bundan önceki iki halving olayları ralli tetiklemişti. Bir sonraki halvingin Ağustos 2023 yılında olması bekleniyor. Tabii geçmiş yıllardaki halving rallileri gelecek fiyat performansının garantisi değil. Ancak yine de LTC fiyatı için yeni bir fiyat hareketliliği bekleniyor.

İlgili – Ünlü analistten 3 coin için ralli tahmini: Litecoin…

Litecoin için bu önemli olay yaklaşırken, LTC balina adresleri sayısı artıyor. Kripto analiz şirketi Santiment’in sağladığı veriler de Litcoin balinalarının birikim yaptığını gösteriyor. Buna ek olarak Litecoin balina adres sayısında da artış var. Genel olarak LTC için bir birikim dönemi yaşanıyor.

Analistlerden 2023 yılında yeni Litecoin zirvesi beklentisi

Kripto para analisti ve trader Master Kenobi, Litecoin fiyatının piyasalara meydan okuyarak halving öncesi dönemde ralli yapabileceğini düşünüyor. Teknik konularda uzman analist, aşağıdaki grafiği paylaşıyor.

Litecoin balinaları 3. halvinge hazırlanıyor: LTC fiyatı ne kadar yükselir?

Litecoin tahmini Kaynak: Master Kenobi

Kenobi, LTC halving sezonunun başladığını düşünüyor. Ona göre Bitcoin alternatifi olan Litecoin’in fiyatı bu sezonda 485 dolara kadar çıkabilir. Altcoinin fiyatı zaten son dönemde önemli ölçüde geriledi. Bundan dolayı analist bu coin için boğa kırılma bekliyor. Halving öncesi bir ralli ve ardından da halving sonrası yüzde 90’a varan bir düşüş beklentisi var.

İlgili – Ünlü analistin 2023 yılı için Bitcoin rallisi tahmini

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: