fbpx
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Kusama nedir? KSM coin nasıl alınır?

Kusama nedir? KSM coin nasıl alınır?

Kusama nedir? KSM coin nasıl alınır?
0
“koinmedya_mxc”
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Kusama, Polkadot’un henüz denetlenmemiş bir sürümüdür. Kusama geliştirici ve kullanıcılara, parachin geliştirme ve uygulama fırsatı verir. Ya da kullanıcılar Kusama ile Polkadot üzerinden yönetim, staking, adaylık ve doğrulama işlemleri gerçekleştirebilirler. KSM Kusama’nın yerel tokenidir.

Kusama nedir?

Polkadot ağı daha henüz duyulmuşken Polkadot üzerinde yeni bir sürüm ortaya çıktı; Kusama.

Kusama nedir? Kusama, geliştiricilere ya da kullanıcı ekiplerine, yönetim oylamalarına katılma, stakeing yapma ya da parachin geliştirme ve uygulama fırsatı verir. Kusama’nın henüz denetim aşamasından geçmediğini hatırlatalım.

Kusama, henüz denetim aşamasından geçmemiş, deneysel bir sürümdür denilebilir.

Kusama kendini kanarya ağı olarak tanımlıyor. Yani Kusama’yı, Polkadot ağına göz kulak olmak amacıyla bir erken uyarı sistemi gibi düşünmek yanlış olmaz.

“koinmedya_biswap”

Parachain nedir?

Parachain, Polkadot Relay Chain denetleyicileri tarafından doğrulanabilen ve global olarak tutarlı ve uyumlu çalışabilen, uygulamaya yönelik bir veri yapısıdır. Parachain çoğunlukla bir blockchain görünümündedir; ancak gerçek blockchain olmalarına da gerek yoktur. Parachain için ağ üzerinde paralel çalışan zincirler denilebilir.

Polkadot nedir?

Birden fazla networku tek bir ağ üzerinde buluşturan, yeni nesil blockchain protokolüdür.

Kusama nedir

“koinmedya_biswap”

Polkadot’un geliştiricileri, Kusama gibi bir ağ ile Polkadot için potansiyel tehlikeleri anlayarak daha güvenli, daha sağlam bir network kurma peşindeler.

Kusama ilerleyen zaman içerisinde Polkadot ile birleşmekten ziyade, farklı konsep ve projeler için bir deneme alanı, test merkezi haline gelebilir.

Kusama Kimin?

Kusama, Gavin Wood tarafından kurulmuştur. Gavin Wood Polkadot’un kurucusu ve aynı zamanda Ethereum‘un (ETH) kurucu ortağı ve eski CTO’sudur.

Kusama ne zaman kuruldu?

Kusama, Polkadot’un kurucusu Gavin Wood tarafından 2019 yılında kurulmuştur.

Kusama ağının Twitter’da 13 binden fazla kullanıcısı var.

Kusama hakkında çok daha geniş bilgiye Kusama Network üzerinden ulaşabilirsiniz.

Kusama KSM coin nedir?

KSM coin özellikle ağustos ayı sonlarında gösterdiği %66’lık çıkışla değeri 36 dolarlara çıkan ve bu şekilde kendini gösteren bir tokendir. Şu günlerde 33 dolar seviyelerinden işlem gören KSM coinin Market Cap değeri de 283 milyon dolardan fazla.

Fiyat (yazının yazıldığında)33.43$
Piyasa sırası52
Market Cap283.120.498 $
Dolaşan arz8470098
Toplam arz9651217
En yüksek değer60.04 $

Kusama KSM coin nasıl alınır?

Kusama KSM coin olmak hiç de zor değil. Eğer Polkadot üzerinde DOT coininiz varsa, Kusama Network üzerinde de aynı miktarda KSM’ye sahip olabilirsiniz. Bu şekilde Kusama ağı da mevcut DOT sahipleri ile uyumlu olarak çalışabilir.

KSM coin alabilmek için öncelikle DOT coininizin olması gerektiğini söylemiştik. Bundan sonra Kusama üzerinde hesap açmanız gerekiyor. Hesabınız onaylandığında, KMS tokenlerinizi alabilirsiniz.

Bundan ayrı olarak KSM coini, başta Binance olmak üzere önde gelen borsalar üzerinden de almak mümkün.

Özellikle Binance borsasından USDT ve BTC ile KSM coin alabilirsiniz.

Güncel Altcoin analiz yazılarımız için tıklayınız.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.

Etiketler:
“koinmedya_biswap”