1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Kurumsal yatırımcı Bitcoin’den çıkıp Ethereum ve Cardano’ya giriyor!
becommer_koinmedya
becommer_koinmedya

Kurumsal yatırımcı Bitcoin’den çıkıp Ethereum ve Cardano’ya giriyor!

Kurumsal yatırımcı Bitcoin’den çıkıp Ethereum ve Cardano’ya giriyor!
0

Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Kripto para yatırım ürünlerinde kurumsal yatırımcıların Bitcoin talebi azalırken Ethereum ve Cardano talepleri artıyor.

Kurumsal yatırımcı Bitcoin’den çıkıp Ethereum ve Cardano’ya giriyor!

Kurumsal varlık yöneticisi CoinShares, 30 Ağustos tarihli Dijital Varlık Fonu Akışları Haftalık raporunda, altcoin tabanlı yatırım ürünlerine toplam 24 milyon dolarlık giriş olduğunu belirledi.

Sermaye akışları, altcoin fonlarına girişlerde art arda ikinci hafta da artış gösteriyor. Ethereum ve Cardano ürünlerine yapılan yatırımlar geçen haftaki 21 milyon dolara kıyasla %14.3 artmış durumda.

Ethereum Cardano Bitcoin

 

CoinShare rakamlarına göre, Ethereum, kurumsal yatırımcılar arasında en çok tercih edilen kripto varlık durumunda. ETH tabanlı yatırım ürünlere, bu hafta 17.2 milyon dolarlık giriş gerçekleşti.

Yine rapora göre, başta Ethereum ve Cardano olmak üzere, altcoin yatırım ürünleri, toplam AUM değerinin %32’sini oluşturuyor. Burakam Mayıs ortalarında yalnız %3 iken, bu alandaki rekorda %35 civarında.

Canlı ETH fiyatı: $ 1,908.02

İlgili: Ethereum (ETH) güncel yorum, fiyat tahmini, ETH fiyat analiz

Cardano, ADA coin tabanlı yatırım ürünleri de haftayı 10.1 milyon dolarlık girişle tamamladı. Cardano toplamda, kripto para yatırım ürünlerine kilitli sermayenin %0.15’ini elinde bulunduruyor.

Cardano girişlerinin artması hiç şüphesiz, 12 Eylül’de gerçekleşmesi beklenen “Alonzo” güncellemesine yönelik beklentilerle doğrudan ilişkili.

CoinShare, son bir haftada Bitcoin yatırım ürünlerinden 3.8 milyon dolarlık bir çıkış tespit etti. BTC tabanlı ürünler son 16 haftanın 14’ünde çıkış gördü.

 

Canlı ADA coin fiyatı: $ 0.562364

İlgili: Cardano ADA coin nedir, nereden ve nasıl alınır?

İlgili: Cardano yorum, ADA coin güncel fiyat tahmini, ADA fiyat analiz 

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.