1. Anasayfa
  2. Koin HaberleriBitcoin Haberleri
  3. PlanB:S2F Modeli, Bitcoin’in Noel hediyesi vereceğini müjdeliyor!

PlanB:S2F Modeli, Bitcoin’in Noel hediyesi vereceğini müjdeliyor!

PlanB:S2F Modeli, Bitcoin’in Noel hediyesi vereceğini müjdeliyor!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

PlanB: S2F Modeli, Bitcoin’in Noel’e kadar 100.000 doları kırmasını öngörüyor.

 

Bitcoin Stok Akış Modeli

 

Twitter’daki paylaşımına göre PlanB’nin tahmini , BTC stok akışı (veya kısaca S2F) modeli, kripto para biriminin Noel’e kadar 100 bin doları kırma yolunda olduğunu tahmin ediyor.

 

S2F modeli, stokun (arz) akışa (yıllık üretim) oranına dayalı olarak bir varlığın fiyatını tahmin etme yöntemidir.

 

PlanB, yaygın olarak modelin yaratıcısı olarak bilinir, ancak bu doğru değildir. Yöntem, analist bunu yalnızca Bitcoin için popüler hale getirmeden önce altın veya gümüş gibi diğer varlıklar için zaten başkaları tarafından kullanılıyordu.

 

Bir varlığın S2F değeri, emtianın ne kadar kıt olduğunu gösterebilir. Model, bu değeri, bu durumda BTC olan varlığın fiyatı ile ilişkilendirmek için bir formül kullanır.

 

Şimdi, BTC fiyatının, model tarafından tahmin edilene ek olarak sunulan bir görüntü:

planB

 

Yukarıdaki grafiğin gösterdiği gibi, model tarafından tahmin edilen Bitcoin fiyatı şu ana kadar gerçeğe oldukça yakın görünüyor.

 

Birkaç sapma noktası var, ancak genel eğilim oldukça benzer görünüyor. Şimdi, fiyat ileriye dönük modeli takip ederse, BTC’nin değeri yakında artacak ve Noel’e kadar 100 bin doların üzerine çıkacak.

 

S2F modelinin yanı sıra, çizelgede Zaman Modeli için de bir eğri var. Bu “Zaman Modeli”, fiyatı tahmin ederken azalan getirileri ve uzayan döngüleri dikkate alan bir yöntemdir.

 

Bu diğer modele göre, fiyat Noel’e kadar 30 bin dolar civarında olmalı. Ancak PlanB, bu yöntemin Bitcoin’in değerini hafife aldığına ve S2F modelinin daha doğru olduğuna inanıyor.

 

BTC’nin Fiyatı

 

Yazma sırasında, Bitcoin’in fiyatı son 7 günde %4 düşüşle 47.8 bin dolar civarında dalgalanıyor. Geçen ay, kripto para biriminin fiyatı %14 arttı.

planb

Bu grafik son üç ay Bitcoin hareketini gösteriyor

Aşağıdaki grafik, son üç aydaki madeni para değerindeki eğilimi gösteriyor. Dün tekrar 49 bin dolarlık fiyat işaretinin üzerine çıktıktan sonra, Bitcoin keskin bir şekilde düşmeye başladı. Madeni paranın fiyatı 45 bin ila 50 bin dolar arasında dalgalanmaya devam ettiği için kripto para birimi şu anda bir aralık pazarında gibi görünüyor.

 

BTC’nin bir sonraki nereye gideceği belli değil, ancak S2F modelinin herhangi bir ağırlığı varsa, kripto yakında Noel’e kadar 100 bin dolara ulaşmak için büyük hareket edebilir.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.