Loading...
btc
BTC
-1.49%
Bitcoin
66.525,82 USDT
eth
ETH
0.31%
Ethereum
3.450,30 USDT
bch
BCH
-2.61%
Bitcoin Cash
375,77 USDT
xrp
XRP
-1.38%
Ripple
0,60 USDT
ltc
LTC
0%
Litecoin
71,26 USDT
bnb
BNB
-1.32%
Binance Coin
579,52 USDT
sol
SOL
-1.73%
Solana
175,81 USDT
avax
AVAX
-4.28%
Avalanche
30,50 USDT
ada
ADA
-1.75%
Cardano
0,42 USDT
dot
DOT
-1.76%
Poladot
5,99 USDT
doge
DOGE
-2.72%
Doge Coin
0,13 USDT
shib
SHIB
-2.1%
Shiba Inu
0,00 USDT
  1. Haberler
  2. Coin
  3. Cardano (ADA)’dan umut vaad eden hareket!

Cardano (ADA)’dan umut vaad eden hareket!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Cardano (ADA) güzel günlerine geri dönme hazırlığı içinde. İşlem hacmi çok keskin bir yükseliş göstermeye başladı, fiyat düşmesine rağmen. Bir kaç teknik gösterge güzel bir rallinin geleceğini haber veriyor.

Cardano (ADA) toparlanıyor mu?

Pek çok kripto gibi son 24 saat içinde Cardano (ADA) göstergeleri de yeşile döndü. ADA için umutlarla dolu bir hareketin işaretleri teknik göstergelerde yer alıyor ancak bunun için bazı şartların yerine gelmesi gerekiyor. ADA bu olumlu eğilimi korumak için ne yapmalı?

Cardano (ADA) piyasası daha da yeşilleniyor

Son yükseliş hareketinden önce Cardanao fiyatı yedi gün içinde %9 gibi bir kayıp göstermişti.Ancak son 24 saat işin rengi değişmeye başladı. Fiyatı %6 gibi bir yükseliş göstersede işlem hacmi çok daha büyük oranda arttı.,Yazımızı hazırladığımız 7 Temmuz sabahı Cardano $0.3552 ile işlem görürken piyasa hacmi $12.7 milyar dolardan fazla.

Ama elde edilen verilere göre yatırımcıların %75 den fazlası hala parasız durumda bu da 3.37 milyon ADA adresine karşılık geliyor.

Ayrıca dikkat edilmesi gereken bir noktada fiyat düşüşü MVRV oranını olumsuz etkiliyor. Kriptonun işlem hacmi ise fiyat düşerken artıyor. Genellikle olumsuz bir işaret olarak algılanan bu durum teknik göstergelerde tam tersi bir görünümle karşımıza çıkyor. Bütün metrikler ve piyasa durumu tokenin son 12 saatlik tablsounda yukarı doğru bir harekete işaret ediyor.

Cardano (ADA) Cardano (ADA)'dan umut vaad eden hareket!

Koinmedya olarak yaptığımız analize göre, Cardano fiyatı Mart ayından beri bir wedge falling formasyonu içinde konsolide oluyor.(Wedges Falling aşağı yönlü bir trend içinde gittikçe küçülen tepe ve diplerden oluşan bir düşüş formasyonudur. Wedges Rising’in zıttı şekilde yorumlanabilir. Fiyat aralığı gittikçe küçülen oldukça dikleşebilen bir formasyondur. Formasyon ne kadar dik ise yükselişin de o kadar dik olacağını gösterir. Formasyonu sınırlayan iki doğru vardır; tepe noktaları birleştiren doğru ve ikinci dip ile üçüncü dibi birleştiren doğru. Bu iki doğru arasında formasyon salınır ve iki doğruya da değerlerin yaklaşması formasyon için önemlidir. Son nokta formasyon henüz onaylanmadan tespit edilmeye çalışıldığı için alttan sınırlayan doğruya yakın olmayabilir. Değerler formasyonu üstten sınırlayan doğruyu kırdığı zaman fiyat hedefi formasyonun en yüksek değeri olur.

Wedges Falling, çok sıklıkla karşılaşılan bir formasyondur. Aslında grafiği izlenen hisse üzerinde satıcıların gittikçe güç kaybettiğini gösterir. Satıcıları dengelemeye çalışan alıcılar ilk başlarda aynı sertlikte tepkiler vererek önceki tepeye ulaşmaya çalışırlar. Sürekli olarak alıcı ve satıcılar arasındaki bu savaş en sonunda iki tarafın da hisse hakkında sert tepkiler vermeyi bırakarak fiyatların küçük bir aralıkta değişmesiyle sonuçlanır. Bu noktadan sonra sert satışlar nadiren görülür, genellikle hisse oluşturduğu düşüşün zıttını yaparak eski değerine yükselir. Ama ani bir çıkış gerçekleşmezse tekrardan düşüşe geçebilir, bu sebeple takip edilmelidir. Formasyon büyüdükçe yükselen fiyat hedefini tutturma olasılığı düşer.Kaynak)

yazımızı hazırladığımız sırada formasyonun dip sınırını test etmek üzere. ADA’nın bir ralli başlatması için 3 veya 4 tane yeşil mum ortaya koyması gerekiyor. Eğer bunu gerçekleştirise  ADA için çok büyük bir hareket görmek bizi şaşırtmayacak. Eğer böyle olursa ADA Mart ayındaki kazanımlarını önümüzdeki günlerde yeniden elde etmiş olacak.

Cardano (ADA) Cardano (ADA)'dan umut vaad eden hareket!

Cardano (ADA)’nın büyük bir harekete geçme olasılığı

Hyblock Capital verilerine bakıldığı zaman çok ilginç bir ilişiki göze çarpıyor. Yaptığımız analize göre ne zaman ADA’nın Kümülatif Likidite Seviyesi yeşile dönerse ADA fiyatı artış gösteriyor. Aynı şekilde metrik ne zaman kırmızı olursa token fiyatı düşüyor.

Yazımızı hazırlarken, metrik kırmızı olmasına rağmen şekil aşağı doğru gidiyordu. Bunun en basit anlamı ADA’nın yakında bir patlama yapabileceği.

Cardano (ADA)'dan
Cardano (ADA)’dan

Aynı durum RSI endeksinde de var.  Bu endeks yukarı doğru bir hareket içinde.

Ancak diğer göstergeler olumlu bir formasyon ortaya koymuyor. MACD örneğin, bir ayı görünümünde.

Son söz olarak şunu söyleyelim Chaikin Para Akışı (CMF) de aşağı yönlü hareket ederek nötr seviyenin altına yerleşti. Bu, ADA’nın fiyatının önümüzdeki günlerde ve belki de haftalarda artmasını engelleyebilir.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.