okx_koinmedya
Loading...
btc
BTC
-0.82%
Bitcoin
67.837,62 USDT
eth
ETH
-0.71%
Ethereum
3.817,63 USDT
bch
BCH
-0.41%
Bitcoin Cash
468,48 USDT
xrp
XRP
0.29%
Ripple
0,53 USDT
ltc
LTC
0.3%
Litecoin
83,69 USDT
bnb
BNB
-0.32%
Binance Coin
599,78 USDT
sol
SOL
0.44%
Solana
169,43 USDT
avax
AVAX
0.01%
Avalanche
37,02 USDT
ada
ADA
1.16%
Cardano
0,46 USDT
dot
DOT
1.24%
Poladot
7,46 USDT
doge
DOGE
0.18%
Doge Coin
0,17 USDT
shib
SHIB
2.84%
Shiba Inu
0,00 USDT

KuCoin’in Türkiye hesabı ele geçirildi: Fonlar güvende mi?

Kucoin
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Önde gelen kripto para borsası KuCoin, kısa bir süre önce X’deki Türkiye hesabının ele geçirildiğini iddia eden bir açıklama yaptı. Saldırganların sahte duyurular yayınladığı görülüyor. Ayrıntılara bakalım.

KuCoin’in Türkiye hesabı ele geçirildi: Fonlar güvende mi?

Global merkezli borsa (CEX) KuCoin, Cumartesi günü sosyal medya platformu X’deki Türkiye hesabının saldırıya uğramasıyla zor zamanlar yaşadı. KuCoin, en yeni siber saldırı kurbanı gibi görünüyor. Saldırının ardından, hackerlar KuCoin Türkiye hesabını X’te sahte duyurular yapmak için kullandılar. Ancak, X’teki sahte gönderi şimdiye kadar silindi ve KuCoin hesabı kullanıcıların fonlarının güvende olduğunu belirtti.

KuCoin (@kucoincom), X üzerinden şöyle diyor:

“Lütfen Türkiye hesabımızın ele geçirildiğini unutmayın. Aşağıdaki duyuru bize ait değildir ve lütfen daha fazla araştırma yaparken bu hesaptan gelen herhangi bir kötü niyetli bağlantı veya gönderiden haberdar olun. Kullanıcı fonları etkilenmemiştir.”

Özellikle, kullanıcı güvenliğini tehdit eden kripto ile ilgili saldırılar, kripto alanında tekrar eden bir olay haline geldi. Bu durumla uyumlu olarak, KuCoin’in X hesapları bu tür faaliyetler için bir merkez haline geldi.

İlgili – Ripple-SEC davası bu tarihte bitebilir: İşte, mahkeme belgesindeki kritik gün

KuCoin’in resmi X hesabı geçen yıl saldırıya uğradı ve saldırganlar hesaptan phishing linkleri paylaştı. Benzer şekilde, Kucoin Türkiye X hesabı bugün saldırıya uğradı ve hackerlar hesapta sahte duyurular bıraktı. Bu duyuruların kısa süre sonra silinmesine rağmen, kripto alanındaki kullanıcıların güvenliği konusunda şüpheler devam ediyor.

Bu arada, KuCoin’in açıklaması, şirketin hala olayı araştırdığını ve kullanıcıların X’teki Türkiye hesabıyla etkileşimde bulunmamaları konusunda uyardığını ortaya koydu. Aynı zamanda, kullanıcıların fonlarının güvende olduğunu belirterek, Kucoin Türkiye hesabının hacklenmesine rağmen onlara bir rahatlama sağladı.

Yukarıda bahsedilen olay, kullanıcıların küresel çapta kripto paraların hızlı benimsenmesiyle karşı karşıya kaldığı riskleri daha da vurguluyor. Kripto piyasası katılımcıları genellikle benimsenme ve kripto paralarla ilgili riskler arasında doğrudan orantılı bir ilişki görürler. Kripto alanı bu tür sorunları önlemek için uygun önlemler almakta sık sık zorlanır.

İlgili – 2021’de 69.000’dan Bitcoin satan balina, halving öncesi bu 3 altcoini biriktiriyor

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.