okx_koinmedya
Loading...
btc
BTC
-1.26%
Bitcoin
68.560,13 USDT
eth
ETH
-0.95%
Ethereum
3.856,99 USDT
bch
BCH
-3.74%
Bitcoin Cash
471,35 USDT
xrp
XRP
-1%
Ripple
0,53 USDT
ltc
LTC
-1.98%
Litecoin
83,56 USDT
bnb
BNB
-0.19%
Binance Coin
602,70 USDT
sol
SOL
-0.39%
Solana
169,48 USDT
avax
AVAX
-2.86%
Avalanche
37,17 USDT
ada
ADA
-2.18%
Cardano
0,46 USDT
dot
DOT
-3.01%
Poladot
7,41 USDT
doge
DOGE
-1.26%
Doge Coin
0,17 USDT
shib
SHIB
6.27%
Shiba Inu
0,00 USDT

2021’de 69.000’dan Bitcoin satan balina, halving öncesi bu 3 altcoini biriktiriyor

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

2021 yılında 69.000 dolar zirve seviyesinde Bitcoin satan kripto para balinası, şimdi de yaklaşan halving öncesinde 3 altcoini biriktirmeye başladı. Balinanın almaya başladığı coinler ile ilgili ayrıntılara bakalım.

2021’de 69.000 dolar zirveden Bitcoin satan balina, halving öncesi bu 3 altcoini biriktiriyor

Tanınmış yatırımcıların faaliyetleri, Bitcoin alanındaki piyasa durumu ve yaklaşan trendler için sıklıkla ölçüt olarak kullanılır. Bu türden bir kişi, farklı bir taktik kullanarak yeniden ortaya çıktı. 2021’de Bitcoin’i (BTC) en yüksek fiyat olan 69.000 dolardan satmış olmasıyla tanınıyor. Balina olarak da tanımlanan bu büyük yatırımcı, yaklaşan Bitcoin yarılanma (halving) olayından önce dikkatini altcoinlere çevirdi. Bu hareketin ardındaki mantığı inceleyelim ve bu kripto balinanın edindiği üç kripto parayı tanıyalım.

Söz konusu balinanın Bitcoin yarılanma olayından önce altcoin biriktirme kararı, geleneksel bilgiden stratejik bir sapmaya işaret ediyor. Geleneksel olarak, yatırımcılar yarılanma yaklaşırken Bitcoin’e yönelirler, fiyatında bir artış beklerler. Ancak, bu balinanın aksine yaklaşımı, piyasa dinamiklerine dair nüanslı bir anlayışı ve alternatif fırsatları keşfetme isteğini gösteriyor.

Altcoinler genellikle Bitcoin’e kıyasla daha fazla dalgalanma gösterir, bu da bilgili yatırımcılar için büyük getiri fırsatları sunar. Ayrıca, merkezsiz finans (DeFi) projelerinin ve non-fungible token’lerin (NFT’ler) çoğalması, altcoinlerin Bitcoin’in ötesindeki kullanımını ve cazibesini artırıyor.

İlgili – Efsanevi trader Peter Brandt’tan şok BTC-XRP yorumu

Balinanın odağındaki 3 altcoin

altcoin 2021’de 69.000’dan Bitcoin satan balina, halving öncesi bu 3 altcoini biriktiriyor

Hump (HUMP): Kripto balinanın biriktirdiği altcoinler arasında, Solana ağı üzerinde yakın zamanda başlatılan bir meme coin olan Hump bulunuyor. Hump’ı diğer meme coinlerden ayıran şey, yenilikçi yaklaşımı ve kurulu düzeni bozma taahhüdüdür. Geleneksel meme coinlerin aksine, Hump bu ücretleri ortadan kaldırır, kullanıcılar için daha sorunsuz bir deneyim oluşturur. Ayrıca, Hump geliştirme ekibi, sağlam bir yönetim sistemi aracılığıyla topluluk katılımına öncelik verir.

Dogwifhat (WIF): Kripto balinanın dikkatini çeken bir başka altcoin, Dogecoin ve Shiba Inu’nun başarısından ilham alan, Solana tabanlı bir meme coin olan Dogwifhat (WIF). Dogwifhat, blockchain üzerinden değer transferlerinin ötesinde herhangi bir ek kullanım sunmasa da, Kasım 2023’teki başlangıcından bu yana patlayıcı büyümesi, risk almayı seven yatırımcıların ilgisini çekmiştir. Balinanın Dogwifhat biriktirme kararı, özellikle Bitcoin yarılanması gibi önemli olaylara kadar olan süreçte daha fazla büyüme potansiyeli olduğuna dair güveni gösterir.

İlgili – “Akıllı para” trader, Dogwifhat (WIF) ve bir altcoini biriktiriyor

Jupiter (JUP): Kripto balinanın biriktirdiği altcoinler üçlüsünü tamamlayan Jupiter (JUP), Solana tabanlı varlıklar için ticaret deneyimini geliştirmeye odaklanan bir kripto para platformudur. Solana tabanlı coinlerin birincil ticaret platformu olarak Jupiter, Solana ağındaki yeni coinler ve tokenlerin çoğalmasıyla ticaret hacminde bir artış yaşamıştır. Yakın zamanda bir token piyasaya sürme platformu başlatması, onun Solana ekosistemindeki ana oyuncu konumunu daha da pekiştirir, hem yatırımcıların hem de geliştiricilerin dikkatini çeker.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.