BTC : 618000 ₺ ETH : 45630 ₺ XRP : 11.223 ₺ LTC : 1659.9 ₺ USDT : 14.744 ₺ XLM : 2.99 ₺
  1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Bitcoin çılgınlığı Küba’ya sıçradı, resmi tanıma geliyor!
becommer_koinmedya
becommer_koinmedya

Bitcoin çılgınlığı Küba’ya sıçradı, resmi tanıma geliyor!

Bitcoin çılgınlığı Küba’ya sıçradı, resmi tanıma geliyor!
0

Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Küba, Bitcoin ve kripto paraları ödeme aracı olarak tanıyan ve düzenleyen ilk Kuzey Amerika ülkesi olma hedefinde.

Bitcoin çılgınlığı Küba’ya sıçradı, resmi tanıma geliyor!

Kuzey Amerika ülkesi Küba, kripto para birimlerini resmi olarak tanımayı ve düzenlemeyi hedefliyor.

Resmi Gazete’de yayınlanan yakın tarihli bir karara göre, Merkez Bankası dijital varlıkların kullanımına ilişkin kurallar belirleyecek. Merkez bankası ayrıca, Kuzey Amerika bölgesinde faaliyet gösteren kripto servis sağlayıcılarının lisanslanması üzerinde çalışacağını da açıkladı. Küba şu anda ABD’nin çeşitli yaptırımları altında ve bu da insanların ABD dolarını kullanmasını zorlaştırıyor.

 

Küba, kripto para birimlerini tanımada El Salvador’u takip ediyor

Mayıs 2021’de Latin Amerika ülkesi El Salvador, Bitcoin’i ülkede isteğe bağlı bir yasal para olarak tanıyan bir yasa çıkardı. El Salvador’un Bitcoin yasasının tamamı önümüzdeki ay uygulamaya girecek ve bunun için hazırlıklar şimdiden tüm hızıyla devam ediyor. Resmi Gazete’den alınan karar, Merkez Bankası’nın “sosyo-ekonomik çıkar nedenleriyle” dijital varlıklara izin verme yetkisine sahip olduğunu belirtiyor. Ancak devlet, operasyonların kontrol edilmesini sağlayacak ve kripto transfer işlemlerinin yasa dışı faaliyetlerin finansmanında kullanılıp kullanılmadığını denetleyecek.

 

En Cuba, Mas que una Oportunidad, Bitcoin Es una Necesidad.

Küba’da Bitcoin, trend

Kübalılar, artan ekonomik belirsizliklerle mücadele etmek için kripto para birimlerini zaten giderek daha fazla kullanır hale geldi.

Daha önce, Küba’dan yerel bir kripto para birimi uzmanı olan Erich García, Kübalıların online alışveriş yapmak için hediye kartları aracılığıyla dijital varlıkları zaten kullandığını söyledi.

Kripto para birimlerinin popülaritesi, Küba’daki teknolojik açıdan anlayışlı bir grup arasında büyüdü. Eski Başkan Donald Trump döneminde uygulanan sertleştirilmiş ambargo kuralları nedeniyle ABD dolarını kullanmak zorlaştı. Daha önce Chainalysis, Vietnam’ın bu yıl kripto benimsemede ilk sırada olduğunu bildirmişti. Hindistan, Pakistan ve Ukrayna, artan kripto kabulüne tanık olan diğer ülkeler.

 

Canlı BTC fiyatı: $ 23,680.34

İlgili: Bitcoin nasıl alınır? Bitcoin almanın 8 kolay yolu

İlgili: En iyi, en güncel Bitcoin forumları BTC konuşulan Telegram toplulukları

İlgili: Bitcoin cüzdan nedir? 2021’nin en iyi Bitcoin cüzdanları

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: