1. Anasayfa
  2. Koin HaberleriBitcoin Haberleri
  3. Kripto yatırım ürünleri 4 ay sonra ilk kez!

Kripto yatırım ürünleri 4 ay sonra ilk kez!

Kripto yatırım ürünleri 4 ay sonra ilk kez!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

CryptoCompare tarafından yayınlanan yeni Dijital Varlık Yönetimi İnceleme raporuna göre, kripto yatırım ürünleri son 4 ayda ilk kez bu seviyeleri gördü!

Kripto yatırım ürünlerine fon girişleri artıyor!

Bitcoin (BTC) ve Ethereum fiyatlarının geçen ay bir miktar ivme kazanmasının ardından, kripto yatırım ürünlerine yatırılan fonların değeri de 44.9 milyar dolara yükseldi. Yani kripto yatırım ürünlerinde kilitli bulunan sermaye şubat ayında toplamda 44.9 milyar dolara ulaştı.

İlgili: Bu hafta en çok yükselen kripto para endeksleri

Kripto yatırım ürünleri 4 ay sonra ilk kez!

CryptoCompare tarafından yayınlanan yeni Dijital Varlık Yönetimi İnceleme raporuna göre, yatırımcıların yıl boyunca ABD Merkez Bankası’ndan dokuz puana kadar faiz artışı beklemesiyle birlikte, hisse senetleri ve kripto para birimleri gibi risk varlıklarına yönelik makro duyarlılıkda önemli ölçüde artıyor.

Raporda, bu duyarlılığın bir sonucu olarak, dijital varlık yatırım ürünlerine ilişkin fon girişlerinde geçen ay boyunca kayda değer bir artış gözlendi.

Kripto para yatırım ürünlerinin yönetimi altındaki toplam varlıklar (AUM), bu girişler sayesinde son dört ayda ilk kez 44.9 milyar dolara ulaştı. Ancak bu rakam yine de ekim ayında görülen tüm zamanların en yüksek seviyesinden hala %39.8 düşük.

Kripto yatırım ürünleri 4 ay sonra ilk kez!

Bu arada CryptoCompare’in raporu, artışın yalnızca kripto yatırım ürünleri ile sınırlı olmadığına dikkat çekiyor. Şöyle ki; rapora göre, tüm ürün türlerinde kayda değer artışlar görüldü. Örneğin; borsada işlem gören hisse senetleri bir önceki aya kıyasla %17 artarak 3,6 milyar dolara ulaştı.

Ayrıca borsada işlem gören tahviller, borsada işlem gören fonlar ve Trust ürünlerinde kilitli bulunan toplam sermaye de sırasıyla %6,7 artarak 3,1 milyar dolara, %3,3 artarak 3 milyar dolara ve %0,7 artarak 35,3 milyar dolara yükseldi.

Yatırımcılara BTC, Ethereum (ETH) ve kripto para sepetlerine yatırım yapma imkanı sunan ürünlerin tümü ılımlı bir büyüme gösterdiği için, kripto yatırım ürünlerine yapılan fon girişlerindeki artış belirli bir kripto para birimi üzerinde yoğunlaşmadı. Biraz detaya inecek olursak; ETH tabanlı yatırım ürünleri, AUM’larını %4,6 artarak 11,6 milyar dolara çıkarken, BTC tabanlı ürünler ise %1.7 artarak 31,2 milyar dolara ulaştı.

Raporda dikkat çeken bir diğer ayrıntı ise; haftalık ortalama net girişlerin ekim ayında tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmasının ardından başlayan düşüş trendinin tersine dönmüş olması.

Nitekim kripto yatırım ürünleri, ocak ayının üçüncü haftasından bu yana net girişleri artırmaya devam etti. Ve böylece haftalık ortalama girişler, 184,1 milyon dolarlık bir ortalamanın kaydedildiği aralık ayının ilk haftasından bu yana görülmeyen seviyelere ulaştı.

İlgili: Güncel Bitcoin (BTC) fiyat tahmini, gelecek beklentisi 2022- 2025

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.