1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Kripto piyasasındaki çöküş devam eder mi? İşte uzmanların tahminleri

Kripto piyasasındaki çöküş devam eder mi? İşte uzmanların tahminleri

Kripto piyasasındaki çöküş devam eder mi? İşte uzmanların tahminleri
0

Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Kripto para piyasasında yaşanan düzeltme devam ediyor. Piyasa kırmızı renkte ve yatırımcılar çöküşün nereye kadar gideceğini merak ediyor. Uzmanların tahminleri yazımızda.

Kripto piyasasındaki çöküş devam eder mi? İşte uzmanların tahminleri

Bitcoin, son 4 ayın en düşük seviyesini gördü. Kripto piyasasındaki düzeltme devam ediyor. Ayılar kontrolü ele almış durumda ve yatırımcılar piyasadaki çöküşün nerede duracağını merak ediyor.

İlgili: Bitcoin nedir, geleceği nasıl?

BTC, son 24 saatte %1 değer kaybetti. Yazının kaleme alındığı anlarda Coinmarketcap verilerine göre 35,968 dolardan işlem görüyor. Lider kripto para birimi 10 Kasım 2021’de 68,789 dolarlık tüm zamanların en yüksek seviyesini gördüğünden bu yana %47,69 değer kaybetti.

İlgili: Bitcoin teknik analizi

Bitcoin (BTC) fiyat hareketleri

Kripto piyasasındaki çöküş devam eder mi? İşte uzmanların tahminleri

 

2022 yılının nisan ayında 48,000 dolara çıkarak yılın en yüksek değerini gören lider kripto para, yılın en yüksek değerinden 12,000 dolardan fazla sildi.

Altcoin piyasası da BTC ile aynı eğilimde ve düşüş devam ediyor. Ethereum, son fta %5 değer kaybetti. ETH, şu anda 2,691 dolardan işlem görüyor. İlk 10’daki kripto paralar içerisindeki en büyük haftalık kayıp %11 ile Solana’da. Solana’yı %9,85 ile Terra (LUNA) takip ediyor.

Uzmanlar kripto piyasasındaki çöküşün devam edeceğini tahmin ediyor. Bazı analistler kısa vadede Bitcoin’in 20.000 dolara kadar düşebileceğini öngörüyor. Bitcoin taraftarları BTC’nin uzun vadede büyük bir patlama yapacağından emin. Bazı değerlendirmeler yıl sonunda 6 haneli rakamları göreceği yönünde.

İlgili: Bitcoin fiyat tahmini

Kıdemli tüccar Peter Brandt, lider kripto paranın 28.000 dolara düşebileceğini düşünüyor. Ünlü analist Noble’de BTC’nin 28,000 dolarda dengeleneceğini savunanlardan. Popüler YouTuber ve kripto analisti Michaël van de Poppe, son videosunda 37.500 dolarlık direnç seviyesini kaybettiğimizi açıkladı. Bu seviyenin tekrar kazanılamaması durumunda BTC’nin 32,000 dolara gerileyeceğini savunuyor.

Ethereum’da Bitcoin ile benzer şekilde düşüş senaryoları ile karşı karşıya. Ancak kripto piyasasının herzaman düştüğü yerden kalktığını ve bu dönemlerin alım fırsatı sunduğunu da unutmamak gerekiyor.

Kaynak

 

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: