Kripto piyasasında haftanın gelişmeleri! Piyasayı ne bekliyor?

kripto piyasası
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto para piyasasında uçların yaşandığı bir haftayı geride bırakıyoruz. Geçtiğimiz hafta neler yaşandı, yeni haftadan ne beklemeliyiz? Detaylar haberimizde.

Kripto piyasasında haftanın gelişmeleri! Piyasayı ne bekliyor?

Kripto para piyasası geçtiğimiz hafta başında önemli bir değer kaybı yaşadı. Bitcoin kısa bir süreliğine 18.300 dolara kadar çekildi ancak genel olarak 19.000 dolar seviyesinde gezindi. Haftanın son günlerinde keskin şekilde değer kazanan BTC sırasıyla 20.000 doları ve 21.000 doları geri aldı.

İlgili: Bitcoin nedir, geleceği nasıl?

Lider kripto para birimi yazının kaleme alındığı anlarda Coinmarketcap verilerine göre 21.685 dolardan işlem görüyor ve pozitif bölgede hareket ediyor. Bu, alıcıların artık ara dönem yükselişine hazır olduğu anlamına geliyor. Boğalar BTC’yi 20.575 doların üzerinde tutabilirse, yakında 22.400 dolar seviyesinin üzerinde işlem görebileceğini söyleyebiliriz.

İlgili: Bitcoin fiyat tahmini

Haftalık Bitcoin fiyat hareketleri

kripto piyasası Kripto piyasasında haftanın gelişmeleri! Piyasayı ne bekliyor?

 


Cuma günü, BTC’nin yükselişinin ardından ETH de yüzde 5 yükseldi. Önümüzdeki hafta Ethereum için kritik bir hafta Ethereum 2.0’a geçişin en önemli adımı bu hafta tamamlanacak ve Ether için bir devrim olacak. ETH hayati önem taşıyan 1.700 dolar seviyesinin üzerinde kalabilirse, 1.800 dolara ulaşmasını bekleyebiliriz ve ardından 2.000 dolar kartlarda olabilir.

İlglili: Ethereum fiyat tahmini

Haftalık Ethereum fiyat hareketleri

kripto piyasası Kripto piyasasında haftanın gelişmeleri! Piyasayı ne bekliyor?

 

ABD merkez bankası, 2023’te faiz oranlarını düşüreceği parasal sıkılaştırmadan parasal gevşemeye doğru gidişi tersine çevireceğinin sinyallerini verirken, bu haber tüccarlara ve yatırımcılara biraz umut verdi.

Haftanın önemli haberlerinden biri de Bitcoin boğası Michael Saylor’un şirketi Microstrategy’den geldi. MicroStrategy (MSTR), kripto satın almak için 500 milyon dolarlık hisse senedini satmayı planlıyor. Cuma günü ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na yapılan bir dosyalama, hisse senedi teklifinin Bitcoin alımı da dahil olmak üzere genel kurumsal amaçlar için olacağını ortaya koydu.

Öte yandan Blockchain.com’un Dubai’de faaliyet göstermesi onaylandı. Londra merkezli bir borsa, bunun için Dubai’nin Sanal Varlıklar Düzenleme Kurumu ile bir sözleşme imzaladı.

Fiyat hareketine gelince, piyasa değerine göre en iyi 100 kripto arasında, geçen haftanın en iyi performans gösteren kriptoları şöyle:
1. Terra (LUNA) %250 arış

2.Ravencoin (RVN) %90 artış

3. Terra (USDC)  %86 artış

4. Terra Classic %62 artış

5. Cosmos (ATOM) %30 artış

Kripto piyasası için beklentilerin yüksek olduğu yeni haftaya adım atıyoruz. Özellikle Ethereum için tarihi bir haftaya girdiğimizi belirtelim.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Kripto piyasasında haftanın gelişmeleri! Piyasayı ne bekliyor?
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.