okx_koinmedya
Loading...
btc
BTC
0.06%
Bitcoin
70.192,75 USDT
eth
ETH
0%
Ethereum
3.789,93 USDT
bch
BCH
-0.54%
Bitcoin Cash
512,21 USDT
xrp
XRP
-0.17%
Ripple
0,54 USDT
ltc
LTC
-0.14%
Litecoin
88,13 USDT
bnb
BNB
0.21%
Binance Coin
619,85 USDT
sol
SOL
0.32%
Solana
178,72 USDT
avax
AVAX
0.01%
Avalanche
41,21 USDT
ada
ADA
-0.09%
Cardano
0,49 USDT
dot
DOT
0.83%
Poladot
7,68 USDT
doge
DOGE
1.24%
Doge Coin
0,17 USDT
shib
SHIB
1.64%
Shiba Inu
0,00 USDT

Kripto piyasasında bu endeks 3 yılın en düşük seviyesinde!

kripto piyasası
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Kripto para piyasasında Terra gelişmesinin ardından büyük bir güven bunalımı yaşanıyor. Korku ve aç gözlülük endeksi 3 yılın en düşük seviyesine düştü. Detaylar haberimizde.

Kripto piyasasında bu endeks 3 yılın en düşük seviyesinde!

Kripto para piyasası geçtiğimiz hafta yaşanan Terra şokunun ardından büyük bir güven bunalımı yaşıyor. Bu bunalım kripto piyasasının teknik verilerine de yansıyor. Bu verilerden biri de Korku ve aç gözlülük endeksi.

Kripto piyasası insan davranışlarından oldukça fazla etkilenen bir piyasa ve yaşanan algı piyasanın gidişatını etkiliyor. Bu da kripto paraların volatil bir yapıya sahip olmasına neden oluyor. Piyasa yükseldikçe, para kazanma iç güdüsü ile aç gözlülük seviyesi artıyor. Tam tersi olduğunda ve bir şok yaşandığında korku endeksine kayma oluyor.

İlgili: Terra CEO’sundan kritik açıklama

Piyasada Terra olayından sonra büyük bir satış baskısı yaşandı ve bu baskı yatırımcıları aşırı korku alanına iteledi. Aşırı korku, yatırımcıların çok endişeli olduğunun bir işareti olarak görülüyor. Ancak uzun vadeli yatırımcılar bu dönemleri bir alım fırsatı olarak değerlendiriyor.

En yaygın kullanılan duyarlılık göstergelerinden biri olan bu endeks son 3 yılın en düşük seviyesine düştü ve aşırı korku alanında. Alternative.me’ye göre, endeks şu anda oynaklığı, piyasa momentumunu, sosyal medyayı, hakimiyeti ve eğilimleri ölçüyor.

Kripto piyasasında bu endeks 3 yılın en düşük seviyesinde!

Kripto para piyasasın geçtiğimiz yıl 1,208 trilyon dolarlık bir düşük seviye görmüştü. Geçtiğimiz hafta bu hacim 1,175 trilyon doların altına kadar düştü. Ancak piyasa az da olsa toparlandı.

Kripto piyasasında bu endeks 3 yılın en düşük seviyesinde!

Kripto piyasasının toplam değeri yazının kaleme alındığı anlarda Coinamarketcap verilerine göre 1,292 trilyon dolarda. Piyasasının lideri olan Bitcoin, bu değer içerisinde 571 milyar doları temsil ediyor ve %44,2 dominasyon oranına sahip. Lider kripto para birimi BTC, üzerindeki satış baskını atmış görünüyor.

İlgili: Bitcoin fiyat tahmini

BTC, son 24 saat içerisinde %1,72 değer kazandı ve şuanda 30, 062 dolardan işlem görüyor.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.