1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Kripto paralara yatırım yapacak 55 milyar dolarlık dev şirket
becommer_koinmedya
becommer_koinmedya

Kripto paralara yatırım yapacak 55 milyar dolarlık dev şirket

Kripto paralara yatırım yapacak 55 milyar dolarlık dev şirket
0

Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

1997 yılından bu yana faaliyet gösteren Londra merkezli koruma fonu, kripto para sektörüne adım atmayı düşünüyor. 55 milyar dolarlık bu dev şirketin kripto para ve stabil coinlere yatırım yapacağı belirtiliyor.


Kripto paralara yatırım yapacak 55 milyar dolarlık koruma fonu Marshall Wace

Financial Times’ta yer alan haber göre, Londra merkezli büyük koruma fonu Marshall Wace kripto para sektörüne adım atma kararı aldı. Şirketin yönetimi altında yaklaşık 55 milyar dolarlık bir yatırım olduğu belirtiliyor.

Kripto para ve blockchain teknolojilerine olan artan oranda ilgi, Marshall Wace ve diğer başlıca varlık yönetimi şirketlerini Bitcoin gibi dijital varlıklara yatırım yapmaya yöneltiyor.

Marshall Wace’in kripto alanına yatırım yapacağını Anthony Pompliano Twitter üzerinden duyurdu.

Pomp (@APompliano) şöyle diyor:

“55 milyar dolarlık koruma fonu Marshall Wace, resmi olarak kripto para endüstrisine yatırım kararı aldı. Sonuç olarak herkes bu sektöre maruz kalacak.”

İlgili – Dev şirketten 2.2 milyar dolarlık şimdiye kadarki en büyük kripto girişim fonu

Kripto ve stabil coinlere yatırım arayışında

Financial Times, Londra merkezli büyük koruma fonu Marshall Wace’in kripto para birimleri için ödeme sistemleri olan dağıtılmış defter teknolojilerine (DLT) ve stabil coinlere yatırım yapmayı planladığını bildiriyor.

Habere göre, şirket kısa süre önce kripto para sektörü ile çalışmak için yeni çalışanlar da işe almaya başladı.

Genel olarak, riskten korunma fonu özel dijital finans firmalarında hisse satın almayı planlıyor. Ayrıca, şirket potansiyel olarak kripto para ticareti yapmaya da başlayabilir.

Öte yandan Marshall Wace’dan bu yeni adım ile ilgili henüz resmi bir açıklama gelmedi.

Kurumsal şirketlerin kripto para ilgisi

Kripto para sektörü özellikle kurumsal yatırımcıların bu alana gelmesini uzun yıllardır bekliyordu. Son birkaç yıldır dev şirketlerin Bitcoin ve diğer coinlere artan oranda ilgisine şahit oluyoruz. Bu aynı zamanda kripto paralara olan talebi artırıyor ki sonuç olarak fiyatları da yükseltiyor.

Son olarak Tesla ve Elon Musk gibi ünlü isimlerin Bitcoin ve kripto paralara yatırımı sonucu büyük bir ralliye şahit olduk. BTC böyle bir ortamda neredeyse 65,000 dolara kadar koştu. Ayrıca piyasa değeri de 1 trilyona ulaştı. Altcoinler de son düşüşler öncesi inanılmaz değer artışının keyfini çıkarmıştı.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.