1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Kripto paralar ne zaman yükselişe geçecek? Ünlü CEO yanıtladı

Kripto paralar ne zaman yükselişe geçecek? Ünlü CEO yanıtladı

Kripto paralar ne zaman yükselişe geçecek? Ünlü CEO yanıtladı
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Kripto para piyasasında yaşanan olumsuzluklar piyasanın yükselişine engel oluyor. Kripto paralar ne zaman eski günlerine geri dönecek? Ünlü CEO’nun açıklamaları ve teknik detaylar yazımızda.

Kripto paralar ne zaman yükselişe geçecek? Ünlü CEO yanıtladı

Kripto para piyasasında Elon Musk şoku yaşanıyor. Geçtiğimiz yıl işler yolundayken Tesla’nın Bitcoin ile satışını askıya alan ünlü iş adamı şimdi de 1 milyar dolar değerindeki Bitcoin’i sattığını açıkladı.

Musk, Çin’de yaşanan karantina belirsizliklerini gerekçe gösterdi ve nakitte durma kararı aldıklarını belirtti. Bu beklenmeyen aksiyon yükselişe geçen kripto piyasasını negatife döndürdü.

Bitcoin satış açıklamasının ardından son 24 saatte %2 değer kaybetti ve 23,000 doların altına geriledi. Yazının kaleme alındığı anlarda BTC, 22,900 dolardan işlem görüyor. Bitcoin’in toplam piyasa değeri 438 milyar dolar.

İlgili: Bitcoin fiyat tahmini

Günlük Bitcoin (BTC) fiyat hareketleri

Bitcoin

 

Musk’ın geçmiş açıklamalarından sonra ortaya çıkan tepkiler ile bu büyük satış sonrası tepki karşılaştırıldığında piyasanın Elon’un kararlarını eskisi kadar ciddiye almadığını da söyleyebiliriz.

Piyasanın ne zaman eski günlerine döneceğine ilişkin tahminler ise gelmeye devam ediyor. Finansal danışmanlık firması deVere Group’un CEO’su Nigel Green, yaptığı açıklamada kripto piyasasının uzun vadede hala gözde bir piyasa olduğunu söyledi.

İlgili: Bitcoin teknik analizi

Green , kripto varlıklarının henüz ayı piyasasından çıkmadığını ancak sonunda fiyatlarının yükseleceğini belirtti.

“Hisse senetleri de dahil olmak üzere tüm risk varlıkları gibi, diğer sorunların yanı sıra küresel ekonomik yavaşlama korkularına, enflasyona ve jeopolitik faktörlere dayanan kasvetli bir yatırımcı hissi dalgasının vurduğu kripto para piyasası için son aylarda zor bir zaman oldu. Kripto henüz ormandan çıkmadı ancak yıl sonuna doğru görünümün değişeceğini tahmin ediyorum. Güven piyasalara geri dönüyor.”

Kripto piyasasının şu anda Coinmarketcap verilerine göre 1,027 trilyon. Piyasa değeri uzun süre 1 trilyon doların altında kaldıktan sonra önemli seviyenin üzerine sıçradı.

Kripto piyasasının toplam değerindeki değişim (Yıllık)

Kripto paralar ne zaman yükselişe geçecek? Ünlü CEO yanıtladı

Canlı Bitcoin fiyatı

Kaynak

 

 

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.