BTC : 618000 ₺ ETH : 45630 ₺ XRP : 11.223 ₺ LTC : 1659.9 ₺ USDT : 14.744 ₺ XLM : 2.99 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Kripto parada FOMO ne demek?
becommer_koinmedya
becommer_koinmedya

Kripto parada FOMO ne demek?

Kripto parada FOMO ne demek?
0

Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Kripto para ticaretinde FOMO duygusu, tecrübeli tecrübesiz birçok yatırımcıyı etkisi altına almıştır. Kripto paralarla uğraşıp bu deneyimi yaşamadım diyen insan sayısı çok azdır. Bizde sizler için bu duyguyu irdeleyip, FOMO anında yapabileceğiniz hareketleri sizler için açıkladık…


Kripto para ticaretinde FOMO duygusunu yenmek

Pazarlama endüstrisi sık sık güvensizlik, korku (FOMO: Fırsatı kaçırma korkusu) ve memnuniyetsizlik şeklinde acı hissetmeniz için tasarlanmıştır. Günümüz dünyasında bunun en iyi örnekleri de kripto para sektöründedir. Ancak bilmeniz gereken bir şey var. O da yatırım ve ticaret yaparken duygularınızın sizin en büyük düşmanınız olduğudur.

Duygulara dayalı ticaret yaptığınızda, piyasa sizin paranızı alarak, sizden daha az duygusal ve daha iyi bilgilendirilmiş kişilere verir. Sizin de yaptığınız onca emek ve kurduğunuz hayaller boşa gider.

Yatırım tercihlerinizde duygusal hareket ediyorsanız, zaten savaşı yokuş yukarı yapıyorsunuz demektir.

Peki o zaman ne yapmalı?

Yatırım bir oyundur ve bu oyunun nasıl oynandığını en ince detaylarına kadar öğrenirseniz, başarılı olma şansınız da o kadar artar.

Teknoloji veya finans alanında fazla bir geçmişiniz yoksa ve kripto para piyasasında birden fazla piyasa döngüsü yaşamamışsanız, piyasadaki sıradan yatırımcılardan bir farkınız yok demektir.

Yukarıda bahsettiğimiz durum size uyuyorsa, ya kendinizi bu konuda iyice eğitmeniz gerekir (yani kripto piyasasının tarihsel sürecini iyice irdelemelisiniz vb.), ya da bilinçli insanların sözlerine harfiyen uymanız gerekmektedir.

Kripto para ticaretinde en önemli şey terste kalmamaktır. Olur ya terste kaldıysanız asla duygusal davranmayın ve soğukkanlılığınızı koruyarak sabredin.

Bazen terste kaldığınızda çatal günden güne açılabilir. Bu gibi durumlarda eğer piyasa yukarı yönlü ilerliyorsa, alacağınız kripto miktarına bakmadan satın alma yapıp, kar ettiğinizde de derhal TL, USD vb. para birimlerine dönebilirsiniz.

Aynı şekilde terste kaldığınızda, piyasa aşağı yönlü kırılma yaşıyorsa, elinizde bulunan kripto paraları derhal satıp, daha düşük fiyat listelenmelerinden kripto para alarak elinizdeki miktarı arttırabilirsiniz. Ancak bu söylediğimiz uygulamalar çok dikkat ve tecrübe ister. Çünkü aşağı giden bir pazarda elinizdeki kripto paraları satarsanız, piyasanın olası bir yukarı hareketinde 2. defa terse kalabilirsiniz.

Az önce bahsettiğimiz hareketleri yapabilmeniz için, kripto para piyasasının, en azından bir sonraki hamlesini doğru kestirebilmeniz gerekmektedir. Eğer bunda da terse kalırsanız keşke ticarete hiç girmeseydim, sadece hodl yapsaydım deme ihtimaliniz çok yüksek.

Bahsettiğimiz hareketler, belki kripto para ticaretinde FOMO duygusunu tamamen zihninizden atmanızı sağlamaz. Fakat en azından zararı en aza indirmenize yardımcı olabilir.

Al sat işlerinde belli bir seviyeye geldiğinizde, kripto para ticaretinde FOMO duygusu, hayatınızı endişeyle doldurmak yerine hayatınıza renk katan bir meta haline gelecektir. 😊

Sağlıcakla kalın.

Gecenin en karanlık anlarında bile hodl etmeniz gereken 3 kripto para. Öğrenmek için tıklayınız.

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.