1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Ethereum kazanabileceğiniz Dapps uygulamaları

Ethereum kazanabileceğiniz Dapps uygulamaları

Ethereum kazanabileceğiniz Dapps uygulamaları
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Ethereum, Dapps uygulamaları açısından kripto piyasalarında lider konumdadır. Bu haberde 12 Ethereum Dapps önerisi bahse konudur. Bu uygulamalarla para da kazanabilirsiniz.


Ethereum Dapps önerisi

Dapps (Decentralized applications), blockchain tabanlı uygulama anlamına gelmektedir. Dapps uygulamalarında Ethereum network’unun 1,400’ün üzerinde uygulaması vardır. Bu sektöre Tron ve EOS’da yeni uygulamaları ile girmektedir. Dapps’lerle alakalı aşağıdaki linkler ilginizi çekebilir:

Tron 1 ayda EOS’u geride bırakabilir mi?

Justin Sun: Tron ağı haftada yüzde 20 büyüyor

Ethereum’un Dapps’leri ise şunlardır:

Gitcoin: Bu açık kaynaklı yazılım üzerindeki çalışmalara katkı verenlere parasal ödemelerde bulunmaktadır.

Bounties Network: ETH ve ERC-20 tokenları kullanarak işlem yapan kullanıcılara ödemelerde bulunmaktadır. Bu zamana kadar 400 bin dolar ödül dağıtmıştır.

Cent: Kendi sosyal ağı üzerinden içerik oluşturanlara ödemelerde bulunur.

Ethlance: IT, internet ağı gelişimi ve bilgisayar uygulamaları gibi iş ilanlarının paylaşıldığı bir platformdur. Ödemelerini dijital para üzerinden yapmaktadır.

 

MakerDAO CDP: Kullanıcılarının dijital para borç almasına-borç vermesine yardımcı olan bir platformdur.

ETHLend: Kullanıcılarının dijital para borç almasına-borç vermesine yardımcı olan başka bir platformdur.

Compound Finance: Kullanıcılarına ellerinde bulunan kullanmadıkları kripto paraları borç vererek faiz kazandıran bir platformdur.

Dharma: Ethereum tabanlı bir platform olup kullanıcılarının borç almasına-borç vermesine yardımcı olan başka bir platformdur.

 

Gnosis: Kripto paraların geleceği hakkında tahminde bulunup başarılı olunması durumunda GNO koin ödemelerinde bulunan bir platformdur.

Augur: Kripto paraların fiyatlarından seçimlere kadar geniş bir alanda tahminlerde bulunulan bir çeşit iddia platformudur. Ödemeleri ETH üzerindendir.

Pdotindex: Ünlü kimselerin başarısını ölçmek için kullanılan ilginç bir platformdur. Cristiano Ronaldo’dan Donald Trump’a kadar bir çok ünlünün başarısını ölçer. Ve bir çeşit iddia platformu oluşturur.

Veil: Ethereum, 0x ve Augur üzerine inşa edilmiş karşılıklı tahmin piyasası ve türev platformudur.

Not: Bu yazı yatırım tavsiyesinde bulunmamaktadır. Bilgilendirme amaçlıdır.

Kaynak

Etiketler: