1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Kripto piyasası balinalarından nasıl kurtulabilir?

Kripto piyasası balinalarından nasıl kurtulabilir?

Kripto piyasası balinalarından nasıl kurtulabilir?
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Blockchain güvenlik firması BitGo, müşterilerinin gözetimi altında kripto para ticareti yapabileceği bir anlaşma imzaladı. Eğer BitGO’nun bu planı başarılı olursa kripto piyasası kripto balinalarından kurtulacak.


Kripto piyasası kripto balinalarından kurtulabilir mi?

Halk arasında ‘tezgah üstü’ diye tabir edilen OTC borsası Genesis Global Trading ile BitGo anlaşma yaptı. Bu anlaşma sayesinde, BitGo müşterileri fonlarını güvenilir alandan hiç çıkarmadan tamamen risksiz şekilde ticaret yapmalarına imkan tanıyacak.  Anlaşma gereği Genesis, BitGo’nun müşterilerine yeni hesap açmasını istemeden işlemleri yürütecek.

Bakınız: Kripto para sektöründe sık görülen 7 dolandırıcılık türü

Bu işlemler karşısında BitGo’nun müşterileri ekstra bir ücret ödemeyecek. Genesis Global Trading, al-sat oranları arasındaki farktan para kazanacak.

BitGo’nun CEO’su Mike Belshe’ye göre, var olan güvenlik hizmetlerinde en ufak bir değişiklik olmayacak.

Bazı gözetim firmaları işlemleri bir an önce gerçekleştirebilmek adına güvenlikten taviz veriyorlar. Bunun neticesinde de müşteriler haclenmeye, yanlış komut girmeye ve hırsızlığa karşı daha çok maruz kalabiliyorlar. Genesis, FINRA ve SEC tarafından onaylı bir OTC borsasıdır. Bu anlaşma sayesinde müşterilerimiz, Genesis’in güçlü ticari ağını kullanarak dijital varlıklarını likiditeye hızlıca çevirebilecektir.

Bakınız: kripto paranızı borsada tutmak ile cüzdanda tutmak arasında ne fark var?

Genesis’in CEO’su Michael Moro‘ya göre, daha likidite olmasından dolayı kurumsal kripto yatırımcıları ve büyük çaplı yatırımcılar OTC piyasalarını tercih ediyor. Ayrıca, hacklenme riski olduğundan kurumsal yatırımcılar kripto borsalarını kullanmaktan korkuyor.

BakınızTwitter’da Bitcoin borsası Binance CEO’suna büyük tepki

Daha önce rapor edildiği üzere, blockchain güvenlik firması CipherTrace, ilk 3 çeyreğinde neredeyse 1 milyar dolar kriptonun çalındığını duyurmuştu.

BakınızKraken CEO’su uyarıyor! Borsalarda gereğinden fazla kripto para tutmayın

 

 

 

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.