Home Altcoin Justin Sun: Tron 1 ayda EOS’u geçecek

Justin Sun: Tron 1 ayda EOS’u geçecek

Justin Sun: Tron 1 ayda EOS’u geçecek

0

Justin Sun, Tron blockchain’in kurucusudur. Tron’un alt yapısı hakkında umutlu. Ona göre Tron 1 ayda EOS’u teknolojik alt yapısı ile geçecek.


Tron 1 ayda EOS’u geride bırakabilir mi?

2019 yılı kripto paralar için teknolojik alt yapılarını güçlendirdikleri yıl olacak. Birçok uzmana göre 2019 yılında kripto piyasalarda ayakta kalmanın yolu teknolojik yeniliklerden geçiyor. Tron blockchain’i 2017’de kuruldu, kurucu Justin Sun ve Tron’un geleceğinden umutlu.

Tron yazının kaleme alındığı saatlerde (2 Ocak 2019, saat 07:45) CoinMarketCap verilerine göre 1,292 milyar dolarlık piyasa değerine sahip ve 0,019 dolardan işlem görmektedir. Piyasa değeri açısından 10. kripto paradır. Sun, gözünü EOS’un tahtına dikmiş durumda. EOS ise CoinMarketCap verilerine göre 2,4 milyar dolarlık piyasa değerine sahip ve 2,65 dolardan işlem görmektedir. Piyasa değeri açısından en değerli 5. kripto para konumundadır.

Sun, Tron’un EOS’un tahtına oturması için ilk önce teknolojisi geçmeleri gerektiğinin bilincindedir. Sun, geçtiğimiz Kasım ayında, Aralık ayının sonunda 80 üzeri dapp’si (merkeziyetsiz blockchain uygulamaları) piyasaya süreceklerini duyurmuştu ve bunu başardılar. Dapp Review verilerine göre Tron’un toplan 83 uygulaması var ve bir ayda %400’lük büyüme sağladılar. EOS’un ise 259 adet uygulaması var. Sun, kısa sürede EOS’dan daha fazla uygulamaya sahip olacaklarını duyurdu. Ethereum, 1400’ün üzerinde uygulama sayısı ile sektörde lider konumundadır.

Justin Sun, Tron’un yakın zamanda piyasaya süreceği Atlas projesinden ise çok umutlu. Tron şimdiden kripto para piyasalarının devleri arasında yer alan Ethereum’un işlem hacminin 3’te 1’ine ulaşmış durumda. Bu gelişmelerin ve atılımların fiyatına ve piyasa değerine yansıyıp yansımayacağını ise zamanla göreceğiz.

Kaynak

Tavsiye ettiğimiz yazılar

Ethereum hala rekabet edebilir mi?

2019’da Bitcoin ve kripto madenciliği

Yeni yılın ilk Bitcoin fiyat analizi

Çin’de yapılan anket Bitcoin ve kripto paraların geleceğine ışık tutuyor

Litecoin fiyatı 2019’da Bitcoin’i yakalayabilir mi?

Bitcoin için merkeziyetsizlik (decentralizedness) neden önemli? Paypal örneği

Paylaşabilir misiniz lütfen ?
cryptopazar_koinmedya
Etiketler:
brave