Kripto Para Yatırımcılığının Temel Felsefesi

Bitcoin ETF Nedir
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.
Unutmayın ” Çıkış yapan bir pazarda herkes dehadır.” Manzara bugün farklı olsa da başarılı yatırımcı Benjamin Graham’ın benimsediği felsefeyi yeniden hatırlamakta fayda var. ”Bir çok insanın gelecekte bir kripto paranın getirisiyle ilgili emin olacakları şey yapacakları tahminlerin yanlış çıkmasıdır” diyor.

Temel Felsefe

Geçmişin bize öğrettiği bir şey varsa o da geleceğin bize her zaman sürprizler hazırladığıdır, hem de her zaman. Finans tarihinin bize gösterdiği pazar kendinden emin insanlara zalimce dersler verir.

Şu anda ortada gezen çok bilmiş ICO yatırımcıları ve hype üreticilerini bir kenara bırakın ve siz kendiniz için daha temkinli ve beklentilerinizi daha düşük tutan bir yatırım felsefesi oluşturun.

Daha azını umun, kimseye güvenmeyin: Özellikle de kendinize

Kripto para pazarında gelecek ne kadar kötü görünürse durum o kadar fırsat var demektir. Bununla birlikte yapılan bir araştırmada ortaya çıkan sonuç oldukça ilginç. İnsanoğlu bir konu ile ilgili bilgisi arttıkça o konuda abartıda bulunma konusunda daha çekingen olmuyor. Yani artış bildikçe abartılarımız daha bir dayanaklı oluyor. Bu nedenle muhtemelen kripto para pazarında da bir kripto para ile ilgili bilgi sahibi olan bazı insanların onların mutlak başarısına ve zirvelere çıkacağına kesin inandıklarını görürsünüz. Kripto para pazarında ”Bildiğiniz kripto paraya yatırım yapın” diye bir tavsiye var. Görülüyor ki insanoğlunun doğası gereği insan bildikçe kendisine söylediği yalanlar bir dayanak kazanıyor.

Kripto Kaosa Paralel Bir Yatırım Felsesi Oluşturun

yatırımcı Kripto Para Yatırımcılığının Temel Felsefesi

Kripto para piyasasının oynaklığı sürekli kaos yaratır. Bu kaos bazılarının başında patlarken buna hazır ve tedbirli olanlar için hafif hasarlara yada fırsatlara dönebilir. Temel felsefeniz trendle birlikte hareket etmek olursa daha nominal ve riskten arınmış bir kazanç imkanınız olur. Bunun için yatırım fonları aracılığıyla yatırım yapılabileceği gibi, en büyük 20 coin üzerinden sepet işlemi yapan C20 gibi kripto indeks fonları da değerlendirilebilir.

Günlük alım satım ile finansal intihar

Spekülatörlerin genel düşüncesinin tersine günlük kripto para alım satımı yapmak finansal bir intihardır. Günlüm işlemlerde bazı kazançlar elde edilebilir fakat genelde kayıp yaşanır. Bir de bu işlemler sırasındaki komisyonlar da kazancı alım götüren önemli bir kayıp olarak ortaya çıkar. Günlük alım satım yapanların ortalama komisyon ücretleri fonlarının %4-8 arası bir değerdedir. Peki günde %4-8 kazanma ihtimalimiz ne kadardır ve bunu kaç gün devam ettirebiliriz.

Bir şey yapmak zorunda değilsin

yatırımcı Kripto Para Yatırımcılığının Temel Felsefesi

Dedimiz gibi illa da bir işlem yapmak zorunda olduğunuzu kim şöyledi. Bekleyin… Gerekmedikçe işlem yapmayın. Yaptığınız her işlemin rasyonel bir dayanağı olsun. Bir yatırımcı dendiği zaman akla gelen şey aslında ”Uzun vadeli bir yatırım yapan kişi demektir.” Bir kaç sene. Peki kripto para sektöründe sizin hatırınıza bir kaç ay olsun. Fakat bir kaç gün yada saat değil. En azından bir kaç hafta. Bir arsaya yatırım yaptığınızda ne kadar sürede kazanç beklersiniz. Kripto parada da yatırım yapıp bir kaç haftada kazançlı dahi çıkmanız muhtemelen kazandığınızın kat be kat üstünde bir kazancı bırakarak çıkmış olacaksınız. Çünkü kripto paralar henüz proje aşamasında birer çalışmanın hissesi gibidir. Bir proje genel kullanıma sunulmadan ve yaygınlaşmadan da gerçek değeri ortaya çıkmaz.

Bir düşünürün meşhur bir sözünü aklınızdan çıkarmayın.

”Ben yaşayan en akıllı adamım, bunun dışında bildiğim tek şey, hiç bir şey bilmediğimdir.”

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Kripto Para Yatırımcılığının Temel Felsefesi
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.