1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Kripto para ve fiat dünyaları arasında köprü: Valereum Bridge

Kripto para ve fiat dünyaları arasında köprü: Valereum Bridge

Kripto para ve fiat dünyaları arasında köprü: Valereum Bridge
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Kripto paralar çoğu zaman fiat paralar için tehdit olarak görülüyor. Ancak bir şirket, kripto paralar ve merkez bankalarının çıkardığı fiat paralar arasında köprü olacak bir teknoloji üzerinde çalıştığını açıkladı.


Kripto para ve fiat dünyaları arasında köprü: Valereum Bridge

Cebelitarık merkezli bir blockchain teknolojisi üreticisi, kripto ve fiat para birimi dünyaları arasında bir köprü kurmayı hedefliyor.

Hisse senetleri Londra’da işlem gören Valereum Blockchain isimli şirket, “Valereum Bridge” (Valereum Köprüsü) inşa etmek için hisse yerleştirme yoluyla 1 milyon sterlin topladı.

Bu “köprü”, Non-Fungible-Token ısmarlama çalışan menkul kıymetler finansal platformu. Bu platform, hükümetler tarafından basılan fiat para ile kripto paralar arasında stratejik ve güvenli bir köprü oluşturmak için tasarlandı.

Valereum Blockchain Başkanı Richard Poulden şöyle diyor:

“Son haftalarda Bitcoin fiyatındaki volatiliteyi fark ettik. Ancak kripto para madenciliğinin destekçileri olmaya devam ediyoruz ve şirketin bu alandaki çalışmaları için parlak bir gelecek görüyoruz.”

İlgili – Grayscale’in yatırım yapacağı 31 kripto para

Bitcoin madenciliği alanındaki çalışmaları

Richard Poulden, Valereum Blockchain’in BTC madenciliği alanındaki çalışmalarına da değiniyor. Bu alandaki yeni fırsatlara açık olduklarını belirterek şöyle konuşuyor:

“Valereum’un bitcoin madencileri ABD’de iyi ve kârlı bir şekilde çalışıyor ve BTC madencilik operasyonlarımızı çeşitlendirilmiş bir şekilde genişletmek için yeni fırsatları değerlendirmeye devam ediyoruz.”

Kripto para piyasası son birkaç haftadır zorlu bir süreçten geçiyor. BTC fiyatı sürekli düşerek yeni dip arayışında bulunurken, toplam piyasa değerinden de kaçışlar sürüyor. Valereum Blockchain ise böyle bir ortamda yapacağı geliştirme çalışmaları için 1 milyon sterlin gibi küçük de olsa stratejik öneme sahip bir fonu toplamayı başardı. Bununla Valereum Bridge’in bir sonraki aşamasının piyasaya sürülmesinin masrafları karşılanacak.

Valereum Blockchain Başkanı Richard Poulden son olarak şunları söyledi:

“Kripto ağlarında lansman gerçekleştiğinde tam güvenliği sağlamak için NFT’lerin yapısını ve protokollerini iyileştirmek için Mattereum ile yakın bir şekilde çalışıyoruz.”

Kaynak