Loading...
btc
BTC
1.07%
Bitcoin
64.776,56 USDT
eth
ETH
2.59%
Ethereum
3.474,97 USDT
bch
BCH
1.68%
Bitcoin Cash
381,48 USDT
xrp
XRP
-7.63%
Ripple
0,58 USDT
ltc
LTC
1.99%
Litecoin
72,79 USDT
bnb
BNB
1.22%
Binance Coin
575,82 USDT
sol
SOL
3.55%
Solana
161,02 USDT
avax
AVAX
1.33%
Avalanche
27,60 USDT
ada
ADA
0.42%
Cardano
0,44 USDT
dot
DOT
-0.33%
Poladot
6,23 USDT
doge
DOGE
0.65%
Doge Coin
0,12 USDT
shib
SHIB
-5.69%
Shiba Inu
0,00 USDT
  1. Haberler
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Kripto Para Dünyasında Gizlilik Sözleşmesi nedir?

Kripto Para Dünyasında Gizlilik Sözleşmesi nedir?

Kripto para dünyasında Gizlilik sözleşmesi neden önemli yorum analiz
Kripto para dünyasında Gizlilik sözleşmeleri neden önemlidir
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Kripto para dünyasında gizlilik sözleşmesi esastır, vazgeçilebilecek bir konu değildir. Kripto para ve blockchain dünyasında artık yenilikler bizi şaşırtmıyor. Bunların başında Enigma Projesiyle karşımıza çıkan  kripto para dünyasında gizlilik sözleşmeleri var. Akıllı sözleşmelere gizlilik özelliği eklemek çok anlamlı geliyor ancak acaba gerçek dünyada uygulanabilir mi?


Kripto Para Dünyasında Gizlilik Sözleşmesi Çok Önemli bir Gelişme

Akıllı sözleşmelerin bütün özelliklerinin yanında birkaç belirgin özelliğin olmaması dikkat çekiyor. Şu aşamada hiçbir akıllı sözleşmede gizlilik sözleşmesi özelliği yok. Her ne kadar çok değerli bir özellik olsada, pek çok insan  buna pek önem vermiyor. Enigma, mahremiyet ve daha önemli  durumlar da kullanmak amacıyla gizli sözleşme özelliğini ortaya koymak  amacıyla ciddi çalışmalar yapıyor.

Yeni özellikler

Akıllı sözleşmelerde bulunan bilgiler herkes tarafından görülebiliyor. Pek çok şirket bunu sorun yapmasa da, bir kısmı için endişelenecek bir durum oluşturuyor. Enigma mahremiyet ile akıllı sözleşmeler arasında gizlilik vasıtasıyla bir köprü oluşturmak istiyor.
Esasen özünde akıllı sözleşmelerle, gizli sözleşmeler  aynı yapıdalar ancaak gizli sözleşmeler tüm ağlardan bilgileri saklayabiliyor. Bu uygulamanın akıllı sözleşmelerin içinde kötü niyetli kodların saklanabilmesini kolaylaştıracağını söyleyenler var ancak bunun gerçek bir endişe olup olmadığını da zaman gösterecek

Enigmaya gelince, gizlilik sözleşmesi hassas bilgiler ve gerçek dünya için rahatlıkla kullanılabilir.
Bu yeni iş modeli, çeşitli servis sağlayıcılarına da oldukça çekici gelebilir. Örneğin, kripto-para cinsi kredilendirmeye odaklanmış bir firma, belirli bilgileri meraklı gözlerden korumak isteyebilir. Ayrıca, gizli sözleşmelerin getirilmesi Dapp ekosistemini de değiştirecektir. Bu uygulamalarda bir dereceye kadar merkezileştirmeyi sürdürmek yerine, gizli sözleşmeler tamamen otonom projelerin düzeltilmesini kolaylaştırabilir. Ekibe göre, sözleşmeler aynı zamanda doğruluğu ve gizliliği  de garanti edecek.
Gizli ve akıllı sözleşmeler yine insanoğlunun ihtiyaçlarını çok etkin bir şekilde karşılayacak gibi görünüyor.

Gelecekte Yeni Gelişmelere İhtiyaç var

gizlilik sözleşmesi uygulamak, mevcut blockchain odaklı gizlilik çözümlerinin de gözden geçirilmesini gerektirecektir. Mevcut teklifler genellikle sadece işlem bilgilerini saklamak için kullanılıyor. Enigma, bu gizli sözleşme kavramının çalışmasını sağlamak için güvenli hesaplamanın gerekli olduğunu da kabul ediyor. Bu alanda hala araştırmalar devam ediyor ve ilk ağ sürümünün kod adı da Discovery . Gizli sözleşmelerin gelecekteki yeni versiyonları, tam bir mahremiyete ulaşmak için iyileştirmelerden geçecektir  ve potansiyel olarak farklı yaklaşımları da içerecektir.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.