Loading...
btc
BTC
-1.85%
Bitcoin
63.671,75 USDT
eth
ETH
-0.54%
Ethereum
3.494,07 USDT
bch
BCH
-0.44%
Bitcoin Cash
388,09 USDT
xrp
XRP
0.61%
Ripple
0,49 USDT
ltc
LTC
-2.17%
Litecoin
73,07 USDT
bnb
BNB
-0.45%
Binance Coin
585,00 USDT
sol
SOL
-1.32%
Solana
131,79 USDT
avax
AVAX
0.17%
Avalanche
27,63 USDT
ada
ADA
-0.35%
Cardano
0,38 USDT
dot
DOT
0.65%
Poladot
5,68 USDT
doge
DOGE
-0.57%
Doge Coin
0,12 USDT
shib
SHIB
-1.05%
Shiba Inu
0,00 USDT

Bitcoin çöker mi?

Bitcoin fiyatı 0
Bitcoin fiyatı 0
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.
Bitcoin Fiyatı 0 olur mu? Kripto para severlerin çok kullandığı bir söz var: “Kaybedersem paramın %100’ü gider ama kazanırsam %1.000 kazanırım”. İnsanın içini rahatlatan bu söz aslında az bile söylenmiş. Çünkü paranızın hiçbir zaman %100’ünü kaybetmezsiniz.

Bölüm 2
Peki Bütün Bu Söylentiler Nereden Çıkıyor?

Bitcoin Fiyatı 0 olacağı söylentileri nereden çıkıyor? İnsanların zihninde blockchain ve kripto paraların birbirinden bağımsız olgular olduğuna dair yanlış bir inanış var. Blockchain teknolojisini canı gönülden desteklerken kripto paralar hakkında gönülsüz davranıyorlar. Lakin bu alan sıkı sıkıya birbirine bağlı. Bu yüzden blockchain mantığının benimsenmesi beraberinde kripto para kullanımını da getirecek.

Global bankalar, büyük firmalar ve hatta hükümetler gibi kendi alanlarının domine edici ve geniş kitleleri etkileme olanağı olan yapılar blockchain teknolojisi ile ürün ortaya koydukları zaman bu sistemin kripto paralar olmaksızın işlemeyeceğini de görecekler.

Blockchain ölçeklendirmesi üzerine çalışan Lightning Labaratuarlarının CEO’su Elizabeth Spark geleneksel bankacılık sektörünün ve Wall Street’in Bitcoin’e değil blockchaine odaklandığında başına neler geldiğini anlatmış:

“Biz Lightning Labaratuarlarını kurup Bitcoin’i tamamen görmezden gelerek blockchain sistematiğindeki ölçeklendirilebilirlik sorunu üzerine çalışmaya başladık. Şimdi sanki biz hiç blockchaine girmemişiz hep Bitcoin üzerine çalışmışız gibi bir his var üzerimde. Bu iş benim kripto paraların önemini ve bize neler kazandırabileceğini anlamama yol açtı. Proof-of-Work’ü çalışıyorsunuz karşınıza Bitcoin çıkıyor. Özel ve genel anahtar kriptografisini çalışıyorsunuz karşınıza Bitcoin çıkıyor. Bu ve bunun gibi Bitcoin’i özel kılan birçok etmen var. Bitcoinsiz blockchain düşünülemez.”

Kripto Para Adaptasyonu

Cornell Üniversitesinden Doçent Dr. Emin Gün Sirer’e göre kripto paralar bir zorunluluk. Madem ki blockchain teknolojisi içselleştirildi, o zaman Bitcoin’den bağımsız bir blockchain teknolojisi düşünelemeyeceğinden Bitcoin de sistemdeki varlığını koruyacak. Bitcoin ve başta Ethereum olmak üzere diğer kripto paralar ise amaçları, sistemleri ve yazılımları gereği birbirleriyle ilintili. O yüzden blockchain Bitcoin’i, Bitcoin ise başarılı olmak kaydıyla diğer kripto paraların varlığını getiriyor.

“Gördük ki bu teknoloji gayet verimli. Blok zincir mantığı şu ana kadar önüne çıkan sorunları bir bir aşıyor. Çoğumuz bu teknolojiyi ve özellikle Bitcoin’i anlamaya ve geliştirmeye yıllarımızı verdik. Sonuç olarak diyebilirim ki Bitcoin çok başarılı bir marka yarattı. Bu marka ismi arkasından gidenler her daim olacaktır.”

Gün Sirer’in asıl anlatmaya çalıştığı Bitcoin özelinde aslında blockchain teknolojisi ile bağlantılı olan koca bir ekosistemin yoluna devam edeceği. Kitlelerin Bitcoin’i benimsemiş olmasını google aramalarından da görebiliriz.

Aşağıdaki grafik Bitcoin popülaritesi ile fiyatları arasındaki doğru orantıyı vermesi açısından güzel bir örnek teşkil ediyor. İnsanlar önce araştırıyor,ikna oluyor ve yatırım yapıyor. Bitcoin Fiyatı 0 olur mu sorusuna bir de bu gözden bakmak lazım. Eğer ilgi devam ederse fiyat da asla sıfıra inmez.

Bitcoin Fiyatı 0 Bitcoin çöker mi?Gün Sirer’in ifadesiyle

“Eğer bir kripto para ölüm döngüsüne girerse, ona ihtiyacı olan nefesi verecek bir hard fork yapılır. Eksik olan fonksiyon yüklenmiş yeni haliyle edineceği değer gene kitleler tarafından tayin edilecektir. Bu teknoloji hangi yöne evrilirse evrilsin mutlaka Bitcoin markası ile beraber yürüyecek. Bitcoin’in olduğu yerde de diğer kripto paralardan oluşan bir topluluk mutlaka olacaktır”

Birinci Bölüme Şu Linkten Ulaşabilirsiniz

DEVAMI GELECEK

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.