Loading...
btc
BTC
0.84%
Bitcoin
64.631,00 USDT
eth
ETH
1.66%
Ethereum
3.443,72 USDT
bch
BCH
1.36%
Bitcoin Cash
380,28 USDT
xrp
XRP
-7.32%
Ripple
0,58 USDT
ltc
LTC
1.33%
Litecoin
72,32 USDT
bnb
BNB
0.67%
Binance Coin
572,71 USDT
sol
SOL
2.33%
Solana
159,12 USDT
avax
AVAX
1.06%
Avalanche
27,53 USDT
ada
ADA
0.87%
Cardano
0,44 USDT
dot
DOT
-1.28%
Poladot
6,18 USDT
doge
DOGE
-0.17%
Doge Coin
0,12 USDT
shib
SHIB
-6.8%
Shiba Inu
0,00 USDT
  1. Haberler
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Bitcoin sıfıra düşer mi?

Bitcoin sıfıra düşer mi?

Bitcoin fiyatı 0
Bitcoin fiyatı 0
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.
Bitcoin Fiyatı 0 olur mu? Kripto para severlerin çok kullandığı bir söz var: “Kaybedersem paramın %100’ü gider ama kazanırsam %1.000 kazanırım”. İnsanın içini rahatlatan bu söz aslında az bile söylenmiş. Çünkü paranızın hiçbir zaman %100’ünü kaybetmezsiniz.

Bitcoin Fiyatı 0 Olmayacak

Bitcoin fiyatı 0 a düşecek diye insanları korkutan bazı kripto para uzmanları vardı. Bunların arasında en popüleri Bay Kıyamet lakaplı Nouriel Roubini. Bitcoin’in aşırı volatiliteli fiyat hareketlerine bakıp bunun normal değişimler olmadığını savunmuştu. Hatta bu yılın 6 Şubat’ında fiyatlar $6,000’ı gördüğünde şöyle bir tweet atmıştı

“Fiyatlar $6,000’a kadar düştü. Bundan sonra sırada $5,000 var. Amerikan Kongresi bu yeni tür dolandırıcılığa el atması lazım. İnsanları HODL’a zorladılar. Bitcoin fiyatı 0 olacak haberleri yok. Büyük balinalar çoktan paralarını alıp gittiler.”

Gerçekten çok karamsar bir tablo çizmiş. 5.1 Trilyon Dolara hükmeden Vanguard firmasında global şef ekonomist olarak çalışan Joe Davis ise Roubini’ye kendi blogundan destek vermişti.

“Çok büyük bir olasılıkla Bitcoin fiyatı 0’a düşecek”

 

Bu kişilerin Bitcoin’in öleceğini düşünmelerinin esas sebebi piyasada yüksek manipülasyon riski yüzünden balonlaşan piyasa değeri ve sistemin içsel değerlerden mahrum oluşu düşüncesi. Yani Bitcoin’in bir temele oturmayışı. Bu mazeretler aslında eski moda düşünce kalıplarının bir ürünü.

Bitcoin fiyatı 0 olacak diyenlerin hatırlatmayı en çok sevdikleri örnek ise tarihteki lale soğanı hadisesi. Lale fiyatları o dönem önlenemez bir şekilde yükselmişti ve başlayan ilk panik dalgasıyla tüm piyasa derinliği yok olup gitmişti. Burada gözden kaçırılan ana etmenlerden biri de kripto para endüstrisinin arkasını yasladığı blockchain teknolojisinin geleceği. Son aylarda Bitcoin fiyatları ve piyasadaki hacim epey düşse de bu zaman aralığında insanlar fiyatlardan daha çok yeni projelere odaklandılar. Bu da sektörün daha sağlam temellere oturması demek.

 

Blockchain Devrimi

Her ne kadar Bitcoin ve kripto paralar finansal fenomene dönüşse de bu işin arkasındaki asıl güç blockchain teknolojisi. Blockchain teknolojisi birbirinden farklı sektörlerin büyük temsilcileri tarafından daha şimdiden kabul görmüş durumda. Blockchain’i kendi sistemlerine adapte etmek isteyen sektörlerin başında bankalar, büyük firmalar ve hükümetler geliyor.

Sektöre yön veren ana bankalar müşterilerinden gelen kripto para ticareti talebine daha fazla sessiz kalamadı ve ilgili değişiklikleri yapmak için harekete geçti. Bankalar kalkan kripto para ve blockchain treninin yakalayabildikleri vagonuna atlamak için sırada bekliyorlar.

Rand Merchant Bank’ın blockchain birim eski kurucusu ve VALR Ceo’su Farzam Ehsani şöyle diyor:

“Tüm bankalar blockchain gemisine binmeleri gerektiğini anlamış durumdalar. Çoğu bankanın bu geminin nereye gittiğini anladığını sanmıyorum, ama bunun Dünya’yı şekillendirecek yeni dalga olduğunun bilincindeler. Eğer bu maceraya katılmak istiyorlarsa ellerini çabuk tutmalılar”

Dahası, Microsoft, Amazon, IBM ve Oracle ölçeğinde büyük firmalar blockchain tabanlı müşteri arayüzleri tasarlamak için birbirleri ile yarış halindeler. Devrimsel nitelikte bir ürün sistematiği ortaya koyarak piyasada adından söz ettirmek ve diğerlerine örnek olmak istiyorlar. Hatta Facebook’un Coinbase’i satın alıp işin direkt kalbine giriş yapacağı bile söyleniyor.

Son olarak da hükümetler -ki şu aralar yapa geldikleri düzenlemelerle piyasada el freni vazifesi yapsalar da- blockchaine ilgi duymaya başladılar. Bu konuda Hollanda hükümeti güzel bir örnek. Daha geçen ay, Hollanda Ekonomik İlişkiler ve İklim Politikası Bakanlığı blockcahin teknolojisinin geliştirilmesi ile ilgili bir araştırma projesini hayata geçirdiklerini duyurdu.

 

-DEVAMI GELECEK-

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.