Home Altcoin Altcoin Haber Facebook Coinbase Borsasını Satın Almak İstiyor

Facebook Coinbase Borsasını Satın Almak İstiyor

Facebook Coinbase Borsasını Satın Almak İstiyor


0
Facebook Coinbase borsasını satın almak istiyor. Dünün en önemli haberi bizzat Facebook tarafından açıklanan kripto para reklamlarına uyguladığı yasağın kaldırılması oldu. Bu karar sonrası belirlenen kriterleri sağlayan firmalar bu sektörle ilgili reklamlarının yeniden yayınlayabilecekler. Ne var ki, ICO reklamları hala yasak.

Facebook Coinbase Borsasını Satın Almak İstiyor

 

Tabi bu karar beraberinde bazı dedikodulara da neden oldu. Bunlardan biri, acaba Facebook kendi kripto parasını mı yayınlayacak? İkincisi ise Economist’in Haziran ayında iddia ettiği gibi Facebook Coinbase borsası ile ilgili satın alma planı mı var?

Economist:

“Teknoloji devleriyle boy ölçüşemeyeceğini anlayan küçük yatırımcılar ve girişimciler, piyasada fırsat buldukları her açığı değerlendiriyor. Devasa bir kripto para biriminin olmayışı da aslında böyle bir açık. Ama devler de bu alanda arayış içinde. Mesela Facebook’un Coinbase’i satın almak istediğiyle ilgili duyumlar da bunlardan biri.”

The Independent gazetesinin de konuyla ilgili duyumları olduğu anlaşılıyor. Öyle ki:

“Böyle bir satın alma sadece Facebook’un değerini ve kullanışlığını artırmakla kalmayacak, kripto paralara da bir meşruiyet katkısı sağlayacak. Teknoloji girişimcisi Oliver Isaacs’ın Independent’a bildirdiğine göre ‘Böyle bir satın alma şaşırtıcı olmaz. Ama Coinbase CEO’su Brian Armstrong böyle bir anlaşmaya yanaşır mı onu bilmem.’ Dedikodularla ilgili henüz Coinbase’ten bir açıklama gelmedi. Ama bay Armstrong’un kripto paraları bir milyar insana ulaştırmak istediğini söylemesi ilginç.”

Peki, Facebook Coinbase Borsasını Gerçekten Satın Alacak mı?

Şu an bir şey söylemek için çok erken. Belki de Facebook’un aldığı kararları böyle yorumlamak bile yanlış. Eğer Facebook Coinbase’i satın almak istese, sitesinde kendini kısıtlamadan pekâlâ bunun reklamını yapabilir. Öte yandan bu satın almayla, iki grubu birleştirmeden sadece kripto paralardan para kazanması da mümkün.

Diğer imalarsa uzun zamandır Coinbase borsasında yayınlanmak için uğraşan Ripple (XRP) ile ilgili. Coinbase’in Ethereum Classic ile birlikte bazı paraları listesine katmayı planladığı doğru. Ripple ise sahiplik sorunları nedeniyle henüz olumlu bir cevap alamamış durumda. Güvenlik temelli bazı kaygılar, bu duruma neden oluyor.

Eğer Facebook Coinbase borsasını satın alırsa, acaba bu Ripple’ın bu borsada yayınlanmasını sağlar mı? Ya da Facebook bu satın almadan sonra bir de kendi parasını geliştirirse Coinbase, Ripple için hayal olur mu?

Tabi bunların hepsi spekülasyon ama insan merak etmeden de edemiyor. (cryptodaily)

Paylaşabilir misiniz lütfen ?
cryptopazar_koinmedya
Etiketler:
cryptopazar_koinmedya