1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Kripto para borsalarının Ethereum kasaları alarm veriyor

Kripto para borsalarının Ethereum kasaları alarm veriyor

Kripto para borsalarının Ethereum kasaları alarm veriyor
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Önde gelen kripto para borsalarının Ethereum kasalarındaki bakiye eriyor. Borsaların ETH bakiyeleri 2 yıldan uzun bir sürenin en düşük seviyesinde. Ayrıntılara bakalım.


Kripto borsaların Ethereum bakiyeleri 2 yılın en düşük seviyesinde

Ethereum balinaları ETH varlıklarını önde gelen kripto para borsalarından cüzdanlara taşıyor. Kripto analiz platformu Glassnode’un paylaştığı son verilere göre, kripto borsalarının elindeki ETH miktarı Haziran 2019’dan bu yana görülen en düşük seviyesinde.

Kripto para işlem platformları 13 milyon Ethereum’dan az bakiyeye sahip. Bu da Temmuz 2020’deki 19 milyon ETH’den keskin düşüş anlamına geliyor. Kripto borsalarına ETH akışı 2021’in başlamasından bu yana sürekli düşüş yaşıyor.

Blockchain araştırma platformu Bloqport da Twitter üzerinden şöyle diyor:

“Glassnode’un verilerine göre, CEX borsalarındaki Ethereum miktarı 2 yılın dip seviyesine ulaştı. Bir önceki 2 yıllık dip seviye 19 Mayıs 2021’de görülmüştü.”

Glassnode ayrıca son birkaç ayda en az 0.1 ETH’ye sahip Ethereum adres sayısında da artış olduğuna dikkat çekiyor. Buna göre en az 0.1 ETH’ye sahip 5 milyon adres var. Şimdiye kadarki en yüksek seviye. Diğer yandan ise en az 1,000 Ethereum’a sahip adres sayısı 4 yılın en düşük seviyesinde.

İlgili – Ethereum kullanıcıları için iyi, madencileri için kötü haber

Etherum ağ faaliyetleri

Bu arada Ethereum on-chain hareketlilik son birkaç ayda fiyattaki yüksek volatilite sonucu yükseldi. Büyük Ethereum adresleri de 2021 yılının başından bu yana ETH birikimlerine hız verdi.

Kripto analiz şirketi Santiment’in sağladığı verilere göre, ilk 10 ETH adresinde toplam 19 milyon coin var. Ethereum borsalarına ETH akışındaki düşüşte Ethereum balinaları da büyük rol oynadı. Whale Alert, 5 Haziran 2021 tarihinde kripto para borsası Binance’ten dijital cüzdana 40,000 ETH taşındığını duyurmuştu. Bu da 104 milyon dolar değerinde ETH demek.

Dünyanın en değerli ikinci kripto parası, May 2021’den bu yana yüksek volatiliteye sahip. ETH fiyatı 12 Mayıs’ta 4,330 dolar ile tüm zamanların en yüksek değerini kaydetmişti. 24 Mayıs’ta ise 1,900 dolarla en düşük seviyeyi gördü. Ethereum şu an 2,750 dolardan işlem görüyor ve piyasa değeri de 322 milyar dolar.

Kaynak

Etiketler: