Bitcoin’e hükümetlerden destek gelmeye devam ediyor!

Analistten bu 3 büyük kripto para için kritik çöküş uyarısı: BNB,...
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Hükümetlerin genelde Bitcoin eleştirilerine şahit oluyoruz. Bu sefer durum farklı Kuzey Avrupa Ülkesinin Maliye Bakanı Bitcoine açık destek verdi. Detaylar haberimizde.

Bitcoin’e hükümetlerden destek gelmeye devam ediyor

Kripto para birimlerine hükümetler tarafından getirilen eleştirilere sıkça şahit oluyoruz. Hükümet temsilcileri genellikle Bitcoin’e olan inançlarını değil de sistemdeki aksaklıkları vurgulayarak vatandaşları uyarmayı tercih ediyor.

Norveç Maliye Bakanı ise Bitcoin’e olan inancını dile getirdi. Maliye Bakanı Jan Tore Sanner, Bitcoin’in atılımlar yapabileceğine inanıyor. Sanner Bloomberg’e verdiği röportajda, kripto para birimlerinin bilinirliliğinin arttığını ve şu aşamada yaşanan oynaklığında bir noktada düzeleceğine inandığını belirtti.

Bkz: Bitcoin haberleri ve son dakika gelişmeleri

“Zamanla bir gelişme olabileceği açıktır, bu sayede para birimlerinde biraz daha uzun vadede daha büyük atılımlara ve karışıklıklara yol açabilecek daha fazla istikrar mekanizması elde edebileceksiniz.”

Kripto endüstsinin şu anda gelişmekte olduğunu vurgulayan Sonner, yine de sorumluluk taşıdığını ve bu oynaklık geçene kadar dikkatli olunması gerektiği konusunda da uyarı yapmaktan geri durmadı.

Suçlular arasında kullanılması konusuna da değinen Norveç Maliye Bakanı, bu durumun düzenlenmesi gerektiğini de sözlerine ekledi. Bu düzenlemeler yapılmadan ana akım haline gelmesinin zor olduğu ancak düzenlemeler sonucunda geleceğinin açık olduğunu ifade etti.

İnsanların Bitcoin’e yatırım yapma konusunda özgür olması gerektiğini savunan Sonner, kripto para birimlerinin henüz paranın yerine geçmeye hazır olmadığını da belirtti.


“Kripto para birimine hem Norveç’te hem de uluslararası alanda büyük ilgi olduğuna şüphe yok. Ancak şimdiye kadar bir ödeme aracı olarak uygun değildi.”

Geçtiğimiz günlerde Miami 2021 konferansında Orta Amerika Ülkesi El Salvador Bitcoin’i resmi parası yapma konusunda adımlar atacaklarını duyurmuştu.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Bitcoin’e hükümetlerden destek gelmeye devam ediyor!
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.