1. Anasayfa
  2. Eğitim
  3. Kripto Para
  4. Bitcoin için tarihi adım!

Bitcoin için tarihi adım!

Bitcoin için tarihi adım!
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin için tarihi bir günü yaşıyoruz. Kripto para birimi piyasaya sürüldüğü günden bu yana bir çok ilki yaşadı ancak bu sefer başka. Detaylar haberimizde.

Bitcoin için tarihi adım

Bitcoin piyasaya sürüldüğü günden beri giderek artan bir popülariteye sahip oldu. Ancak bugün Bitcoin için piyasaya sürüldüğünden beri gördüğü en önemli günlerden biri.

İlk defa bir ülke Bitcoin’i resmi para birimi olarak kabul edeceğini duyurdu.  El Salvador Devlet Başkanı Nayib Bukele cumartesi günü yaptığı açıklamada, ülkede Bitcoin’i resmi para birimi yapmak için önümüzdeki hafta Kongre’ye bir yasa tasarısı göndereceğini söyledi.

Bkz: Bitcoin haberleri ve son dakika gelişmeleri

Miami’deki Bitcoin 2021 konferansına Zoom ile katılan El Salvador Devlet Başkanı Nayib Bukele,bu adımın binlerce kişiye de istihdam sağlamasını beklediklerini ifade etti.

“Kısa vadede bu adım, istihdam yaratacak ve kayıtlı ekonominin dışındaki binlerce kişiye finansal katılım sağlamaya yardımcı olacak”

Bukele, aynı zamanda ülkenin Jack Mallers tarafından oluşturulan bir Lightning Network ödeme şirketi olan Strike firması ile ortaklık kurduğunu açıkladı.

El Salvador Devlet Başkanı’nın tasarıyı sunacağını açıklamasının ardından konferans katılımcıları büyük heyecan yaşadı. Haber kripto forumlarında ve sosyal medyada da gündem oldu.

Devlet Başkanı Bukele, 2019 yılında göreve başlamasından bu yana aldığı yenilikçi kararlar ile tanınıyor. El Salvador küçük bir ülke olmasına rağmen alınan bu karar Bitcoin için tarihi bir gün olma özelliği ile anılacak. Böylece dünya üzerinde bir ülke ilk defa resmi olara Bitcoin’i para birimi olarak benimsemiş olacak. Nayib Bukele, Twitter’daki profil fotoğrafını da Bitcoin hayranlarının yakından bildiği şekilde değiştirdi ve lazer göz ekledi.

https://twitter.com/nayibbukele/status/1401391067350581248

Orta Amerika’da yer alan El Salvador’un nüfusu 6,5 milyon. Ülkede resmi para birimi olarak Amerikan doları kullanılıyor.

Kaynak

Etiketler: