1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. İşte bu güzel haber!

İşte bu güzel haber!

İşte bu güzel haber!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Dün değerli okuyucularımıza Twitter ve Square’in CEO’su Jack Dorsey’in hardware Bitcoin cüzdanı çalışmalarından bahsettik. Oysa bu çalışmaların devamı da varmış!


İşte bu güzel haber!

Twitter’ın CEO’su Jack Dorsey, dün twitter üzerinden yeni nesil Bitcoin cüzdanları üzerinde çalıştıklarını duyurdu. Konunun ayrıntılarını merak eden okuyucularımız aşağıdaki haber linkine göz atabilir.

Lütfen Bkz: Bitcoin yatırımcıları! Twitter’ın CEO’su Jack Dorsey’den mükemmel haberler var.

Square’in Bitcoin hakkındaki çalışmaları hardware cüzdan ile sınırlı değilmiş! Square, Bitcoin madenciliği işine de girmeyi planlıyor.

Bitcoin blockchain’inin neden olduğu yüksek enerji sarfiyatı ciddi eleştirilere neden oluyor. Öyle ki Bitcoin, yıllık bazda Hollanda ve Avusturya gibi ülkelerin elektrik tüketimine denk enerji tüketiyor. Yüksek enerji tüketimi Bitcoin’in küresek rezerv birikim aracı olma iddiasına gölge düşürüyor. Bitcoin’in toplam piyasa değeri 10 trilyon dolar seviyesine çıkarsa enerji tüketimi de 10-15 kat artış gösterecektir. Bu durumda az önce belirtildiği gibi Bitcoin’in küresek bir para birimi olarak kullanılması ve transfer edilmesi güçleşecek ve oldukça maliyetli hale gelecektir.

Yüksek enerji tüketimi çevrecilerin de eleştirilerine neden oluyor. Tesla, Bitcoin üzerinden ödemeleri iptal etmesinde bu çevreci baskılar etkili oldu.

Square ve Blockstream ortaklaşa Bitcoin madencilik işine giriyor. İki şirket madencilik için gerekli olan enerjiyi ise yenilenebilir solar enerji kaynaklarından elde edecekler. Square ve Blockstream Bitcoin enerji platformunu ABD’de de kurmayı planlıyor.

Çin’in Bitcoin ve Bitcoin madenciliğini yasaklayıcı kararlar almasının ardından madencilik sektörü Çin’den ABD’ye kayıyor. Bu süreçte Square gibi aktörlerin endüstriye girmesi Bitcoin sektörü için olumlu bir gelişme olarak görülebilir.

Square ve Blockstream PoW (proof of work) sistemi üzerinde madencilik sistemini kurmayı planlıyor.

İkinci Güzel Haber

Bu ilk kez oluyor. Bir ülke Bitcoin’i resmi para birimi olarak kabul edeceğini duyurdu. Bu ülke El Salvador.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.