1. Anasayfa
  2. EğitimKripto Para
  3. Kripto para anketlerinde dikkat çeken sonuç!

Kripto para anketlerinde dikkat çeken sonuç!

Kripto para anketlerinde dikkat çeken sonuç!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Kripto para kullanım oranları artıyor. İngiltere ve Birleşik Arap Emirlikleri’nde yapılan kripto para anketlerinde dikkat çeken sonuçlar çıktı.

Kripto para anketlerinde dikkat çeken sonuç!

2021 yılında kripto para kullanım oranı patlama yaptı. Pandemi nedeniyle ödemelerin dijitalleşmesi hızlandı. Bu hıza en iyi ayak uyduran teknolojilerden biri kripto paralar oldu. Bu hızlı ödeme yöntemi dünya genelinde artış gösteriyor.

2022 yılı, geçtiğimiz yılın devamı oluyor ve kripto paralara olan ilgi fiyatlarındaki durgunluğa rağmen artıyor. Ödeme devi Checkout.com, yeni bir araştırma yaptı. 11 ülkede toplam 30.000 tüketici ve 3.000 tüccarla anket yapan şirket kripto paralara ilişkin ilginç verilere ulaştı.

kripto para

Ankete göre İngiltere’de Checkout.com’un müşterilerin yüzde 30’u bu yıl bir ödeme şekli olarak kripto para kullanmayı planlıyor. Küresel olarak verilen cevapta çıkan oran ise %40. Yani anketin yapıldığı 11 ülkede %40 oranında bir kripto para kullanım ilgisine ulaşıldı. Bu rakam kripto paralar için oldukça yüksek bir oran.

İlgili: Bitcoin fiyat tahmini

Ayrıca, İngilizlerin yüzde 28’i kriptoların dikkate değer bir para birimi olarak görülmesi gerektiğine inanırken, yüzde 45’i kripto ödemelerini kabul eden markalara güvendiklerini söylüyor.

Checkout.com’un Kripto Para Strateji Başkanı Jess Houlgrave, yaptığı açıklamada yapılan anketin şimdiye kadar bu alanda yapılmış en kapsamlı çalışma olduğunu söyledi.

“Bunun türünün en büyük tüketici anketi olduğuna inanıyoruz ve bulgular dünya çapında kripto para birimlerine yönelik tutumun net bir evrimini ortaya koyuyor.” 

Kripto para kullanımı için yapılan çalışmalar İngiltere ile sınırlı değil. Birleşik Arap Emirlikleri’nde de kripto paraya ilgi artıyor.  Bir online pazar araştırma şirketi olan Toluna, Arap Emirliklerinde yaptığı çalışmada, vatandaşların %18’inin kripto paralara yatırım yapmayı düşündüğünü belirtti.

İlgili: Ethereum fiyat tahmini

Benimsenme oranındaki artışlar dikkat çekici boyutlara ulaştı. Özellikle enflasyon sorununa karşı kripto paralar bir koruma aracı olma yolunda ilerliyor.

Kaynak

 

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.