Kripto para piyasalarında ilk 20’ye aday 3 altcoin!

altcoin
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto para piyasalarında top 20’ye odaklanmışken bazen alt sıralardaki hareketlilik gözden kaçabiliyor. Son günlerde Polygon (MATIC), Fantom (FTM) ve Waves olağan üstü performans gösteriyor.


Polygon (MATIC), Fantom (FTM) ve Waves’ten parmak ısırtan hareketlilik.

Son 1 haftalık süreç içerisinde CoinMarketCap’te top 100’de listelenen kripto paralar içerisinde en çok değer kazanan kripto para Polygon (MATIC) oldu. MATIC yatırımcılarına 1 haftalık kısa sürede %140’ın üzerinde kazandırdı.

altcoin top 20 Kripto para piyasalarında ilk 20'ye aday 3 altcoin!

MATIC yazının kaleme alındığı saatte CoinMarketCap’te 35’inci sırada yer alıyor ve doğal olarak başlıkta belirttiğimiz kripto paralar içerisinde ilk 20’ye en yakın altcoin. Bir hafta öncesinde 30-35 cent aralığında hareket eden MATIC hızlı biçimde 90 cent’in üstünü gördü. 30 Nisan 2021’de (bugün) Matic, tüm zamanların rekorunu kırdı.

Ethereum blockchain’i için altyapısal çalışmalar yapan Matic Network yakın zamanda ismini değiştirerek Polygon yaptı. Aşağıdaki grafikte MATIC fiyatlarındaki değişimi görüyoruz.

altcoin top 20 Kripto para piyasalarında ilk 20'ye aday 3 altcoin!

 

İkinci olarak dikkat çeken kripto para ise Fantom (FTM). HyperChain’in Fantom’a 15 milyon dolarlık yatırım yaptığını duyurmasının ardından FTM fiyatları da artışa geçti. Blochain tabanlı finansal çözümler geliştiren Fantom; dapps, akıllı sözleşmeler ve veri güvenliği konusunda uzmanlaşıyor. FTM, 27 Şubat 2021’de 87 cent ile tüm zamanların rekorunu kırdı. Fantom, Şubat ayındaki rekorunu egale etmeye oldukça yakınlaştı. Yazının kaleme alındığı saatte 73 cent’ten işlem görüyor. CoinMarketCap sıralamasında ise 66’ncı sırada yer alıyor.


Aşağıdaki grafikte Fantom fiyat analizini ve kritik seviyeleri görüyoruz.

altcoin top 20 Kripto para piyasalarında ilk 20'ye aday 3 altcoin!Son olarak Waves’e göz atıyoruz. Yazının kaleme alındığı saatte 22 dolar bandında işlem gören Waves, 29 Nisan 2021’de (dün) 23.59 dolara çıkarak tüm zamanların rekoruna imza attı. CoinMarketCap’te 57’nci sırada işlem görüyor.

altcoin top 20 Kripto para piyasalarında ilk 20'ye aday 3 altcoin!Dapps ve akıllı sözleşmeler alanına uzmanlaşan Waves fiyatlarındaki değişimi aşağıda görüyoruz.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Kripto para piyasalarında ilk 20’ye aday 3 altcoin!
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.