1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Kripto milyarderi piyasada yaşanan çöküşün nedenini açıkladı!

Kripto milyarderi piyasada yaşanan çöküşün nedenini açıkladı!

Kripto milyarderi piyasada yaşanan çöküşün nedenini açıkladı!
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Kripto milyarderi ve FTX borsasının CEO’su Sam Bankman-Fried, kripto para piyasasında yaşanan çöküşün nedenini açıkladı. Detaylar haberimizde.

Kripto milyarderi piyasada yaşanan çöküşün nedenini açıkladı!

Kripto para piyasası 2018 yılındaki çöküşünden sonra en sancılını günlerini yaşıyor. Piyasada yaşanan çöküşe dair birçok neden bulunuyor. Küresel finansal piyasalarda yaşanan belirsizlik devam ederken bunun kripto piyasasına yansımaları oldukça derin etkiler bıraktı.

Piyasanın toplam değeri 1 trilyon doların altına geriledi. Yazının kaleme alındığı anlarda kripto piyasasının toplam değeri Coinmarketcap verilerine göre 886 milyar dolar.

Kripto piyasasının toplam değerindeki değişim

Kripto milyarderi piyasada yaşanan çöküşün nedenini açıkladı!

 

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından biri olan FTX’in kurucucusu ve CEO’su olan kripto milyarderi Sam Bankman-Fried, son röportajında kripto para piyasasının çöküşünün arkasındaki nedeni açıkladı.

Bankman-Fried, NPR’ye verdiği demeçte, Fed’in yüksek enflasyonla mücadele etmek için faiz oranlarını agresif bir şekilde artırdığını ve bunun risk beklentilerinin “yeniden ayarlanmasına” yol açtığını söyledi.

Ünlü milyarder, merkez bankasının yapmaya çalıştığı şeyin zorluğunu takdir ettiğini söyledi ve kripto piyasasının Fed’in önümüzdeki aylarda alacağı kararlara bağlı olarak yönünün belirleneceğini belirtti.

İlgili: Bitcoin fiyat tahmini

Bu hafta Fed, 1994’ten bu yana en büyük faiz artışını yaptı. 75 baz puanlık bir faiz artışı yapan Federal Rezerv, faiz artışına devam edeceğini de açıklamıştı. Ucuz paranın hızla tarihe karışmasıyla birlikte, finansal piyasalar aşırı gerginleşti ve kripto para birimleri erime moduna girdi.

Bankman-Fried, piyasaların tedirginliği ile birlikte yatırımcıların büyük bir korku yaşadığını da sözlerine ekledi.

Piyasanın en değerli kripto varlığı Bitcoin, 18,000 dolara kadar geriledikten sonra bugün 20,000 dolarlık önemli destek noktasını geri almaya çalışıyor. BTC, şu anda 20,164 dolardan işlem görüyor. Bitcoin’in piyasa değeri 383 milyar dolara yükseldi. Lider kriptonun dominasyon oranı ise %43,3.

İlgili: Bitcoin teknik analizi

Günlük Bitcoin (BTC) fiyat hareketleri

Kripto milyarderi piyasada yaşanan çöküşün nedenini açıkladı!

 

 

Canlı Bitcoin fiyatı

Kaynak

Etiketler: