BTC : 618000 ₺ ETH : 45630 ₺ XRP : 11.223 ₺ LTC : 1659.9 ₺ USDT : 14.744 ₺ XLM : 2.99 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Kripto Meraklılarına Daha Fazla Güvenlik ve Gizlilik Sunan TROVE Nedir?
becommer_koinmedya
becommer_koinmedya

Kripto Meraklılarına Daha Fazla Güvenlik ve Gizlilik Sunan TROVE Nedir?

Kripto Meraklılarına Daha Fazla Güvenlik ve Gizlilik Sunan TROVE Nedir?
0

Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.
TROVE nedir? Kripto para dünyası her geçen gün bir takım ilginç yenilikler görmeye devam ediyor. Özellikle de amaç kripto paraları daha erişilebilir, daha güvenli hale getirmek olduğunda yapacak hala çok fazla iş var. Layer adında bir şirket, TROVE olarak bilinen bir proje ortaya koydu. Şüphesiz ki TROVE adlı bu yeni kavram tüm dünya çapındaki kripto para meraklıları arasında büyük ilgi uyandıracaktır

 

TROVE Nedir?

Öncelikle TROVE’un birkaç yıl önce piyasaya sürülen ücretsiz video oyunu ile herhangi bir ilgisinin olmadığını belirtelim. Bu yeni cihaz kripto para meraklıları için tasarlanmış bir ürün. TROVE sayesinde Bitcoin ve altcoinler için kullanılan donanım cüzdanı kavramları yepyeni bir boyuta taşınacak.

TROVE, akıllı saat gibi giyilebilir bir cihaz. Tabii bu cihaz bir kişinin sağlığını, hareketlerini ve benzerlerini izlemek yerine, ürün kripto paralarını güvenli ve güvenli bir şekilde depolamak için tasarlanmıştır. Üstelik, bu ürün sayesinde tüketiciler sahip oldukları hisselerini her zaman kendileri üstlerinde taşıyabilecekler.

Kripto para meraklılarının bu cihaza ilgi duyup duymayacakları zaman içinde belli olacaktır. Bitcoin ve diğer kripto para birimleri söz konusu olduğunda, bu tür giyilebilir cihazların henüz sektörde büyük bir etki yaratmış olduğunu söyleyemeyiz. Ancak TROVE için unutulmaması gereken, onu benzerlerinden ayıran bir durum var. TROVE daha çok günlük harcamalar ve ticaret amaçlı kullanılan kripto paraları yönetmek için tasarlandı. İnsanların bu yeni cihaza nasıl tepki vereceğini görmek hala tam olarak mümkün olmasa da, bu özelliğinin dikkat çekici olduğu açık.

TROVE, hackerlar tarafından çalınmasını önlemek için kripto paraları kendi donanım biriminde saklama özelliğine sahip. Bir TROVE cihazının kilidini açmak için, kullanıcının kalp atış düzenine dayanan biyometrik bir kimlik doğrulama sistemi gerekiyor. Böylesi bir teknolojinin, tanıtıldığı gibi çalışıp çalışmayacağını zaman içinde göreceğiz. Ancak, gerçekleştirilebilirse cihaz güvenliğini tamamen yeni bir seviyeye taşıyacak çok dikkat çekici bir yaklaşım olacağı da bir gerçek.

Bir kullanıcı kimliğini doğruladıktan sonra TROVE, akıllı telefonlarla bluetooth üzerinden iletişim kuracak. Bunu uygun şekilde yönetme işlemi de akıllı telefon uygulaması ile olacak. Sistemde her şeyin biyometrik kimlik doğrulama yöntemine dayanmasına rağmen, cihazın karmaşık bir kullanımı yok.

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: