1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Kripto karşısı Donald Trump’ın Ethereum (ETH) cüzdanından ne kadar para çıktı?

Kripto karşısı Donald Trump’ın Ethereum (ETH) cüzdanından ne kadar para çıktı?

Kripto karşısı Donald Trump’ın Ethereum (ETH) cüzdanından ne kadar para çıktı?
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Kripto paralara karşı tutumu ile bilinen ABD’nin eski Başkanı Donald Trump’ın bir Ethereum (ETH) cüzdanı olduğu ve burada altı haneli değere sahip para olduğu ortaya çıktı. Bu olayın ayrıntılarına bakalım.

Kripto karşısı Donald Trump’ın Ethereum (ETH) cüzdanından ne kadar para çıktı?

ABD’nin eski Başkanı Donald Trump, görevde bulunduğu sırada sürekli kripto eleştirileri ile dikkat çekmişti. Ancak şimdi Ethereum (ETH) cüzdanında altı haneli bir bakiyeye sahip.

ABD Hükümet Etik Ofisi’ne yapılan bir mali bildirim dosyasına göre, Trump’ın değeri 250.001 ile 500.000 dolar arasında olan bir kripto para cüzdanı var. Dosyada cüzdanın ismi “Ethereum” olarak geçiyor. Ancak içeriği belli değil. Burada hem ETH hem de ERC-20 türü tokenler olabilir. Ayrıca cüzdanda non fungible tokenler (NFT) de bulunabilir.

Eski ABD Başkanı, kripto paralar karşı saldırgan tavırları ile biliniyor.

İlgili – Kriptoyu ‘kara delik’ adlandıran ünlü uzmanın ralli beklediği 3 kripto para

Trump NFT: Bitcoin’e scam diyen Trump, kendisi kripto satmaya başladı

Mayıs 2018’de ABD başkanı olarak görev yaparken, Trump’ın o zamanki Hazine Bakanı Steven Mnuchin’i Bitcoin’in peşine düşmesi için görevlendirdiği bildirilmişti. Trump o zaman BTC’yi ve kripto paraları dolandırıcılık olarak suçlamıştı.

Trump’ın ilgili talimatı vermesinden günler sonra Mnuchin’in, kripto paraların yasa dışı amaçlarla kullanılmamasını sağlamak için Hazine Bakanlığı’nın “çok, çok güçlü” düzenlemeler uygulayacağını söylemişti.

İlgili – Ünlü fon yöneticisinden şok Bitcoin tahmini: BTC bu 2 katalizörle %410 yükselecek

Üç yıl sonra, Trump bir röportajda sıfır kripto para birimine sahip olduğunu söylemişti. Ayrıca kripto paraları “gerçekleşmeyi bekleyen bir felaket” olarak nitelendirmişti. Şöyle devam etmişti:

“Sahte olabilirler. Ne olduklarını kim bilebilir, ama kesinlikle insanların hakkında pek bir şey bilmediği şeyler.”

Kaynak

Etiketler: