Kripto dolandırıcılarını nasıl tespit edilebilir?

Kripto dolandırıcılarını tespit etmek
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Kripto dolandırıcılarını tespit etmek mümkün mü? Birkaç saat önce u/stellarowl12 adlı bir redditor, Reddit üzerinden bir posta yayınladı. Postada kripto dolandırıcılarını dürüstçe çalışan platformlardan ayıran yeni bir projesi olduğunu duyurdu.


Kripto dolandırıcılarını nasıl tespit edilebilir?

Redditorün Crypto Canary isimli yeni web sitesi platformların derecelendirilmesine ve gerekli geri bildirimlere izin veriyor. Böylece yatırımcılar sayısız kripto dolandırıcılarının tuzaklarına düşmemiş ve endüstriye olan inançlarını kaybetmemiş olacaklar.

Redditor bu dolandırıcılık olaylarının, kripto endüstrisinin adını lekeleyerek ve insanlara para kaybettirerek kriptonun geniş oranda kabulünü önleyen büyük bir faktör olduğunu düşünüyor. Projeler ayrılıyor ve asla geri gelmiyor.

Lütfen Bkz: Ethereum haber, gündem ve son dakika gelişmeleri

Redditor, Telegram, Twitter ve Reddit’teki çok sayıda grupta da konuya değinerek insanların birbirlerini, özellikle de acami yatırımcıları kripto dolandırıcılarına karşı uyarmalarını istedi. Ancak kripto endüstrisinde yeni olanların ve temel olarak nereye bakacaklarını bilmeyenlerin  bu mesajlarla karşılaşmaları biraz zor. Pek çok yeni yatırımcı bu uyarıları bulamıyor ya da bulduğunda çok geç kalmış oluyor.

Crypto Canary

Crypto Canary

Bu web sitesi herkesin kaydolmasına olanak sağlıyor. Ve kullanıcıları desteklemek ya da uyarmak için, onların gerekli gördükleri kripto projelerinin açıklamasını eklemelerine  izin veriyor. Böylece her biri, web sitesinin kriterlerine göre şüpheliliği konusunda belirli bir derece alıyor.

Örneğin Apollo Para sitede %63 şüpheli olarak derecelendirilmiş. BitTorrent %67, Ethereum Classic %38, Tron %58 şüpheli olarak sınıflanmış.

Ancak eklenen projeler şimdiye kadar çok fazla görüntülenme almamış. Her biri için yalnızca 2-3 arasında görüntülenme var. Bu geri bildirimlerin nasıl kontrol edilebileceği ve güvenilir olup olmadıkları ise açık değil.

Hack olayları hakkında daha fazlası için Tıklayın

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Kripto dolandırıcılarını nasıl tespit edilebilir?
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.