1. Anasayfa
  2. Eğitim
  3. Kripto Para
  4. Kripto borsalarda Bitcoin hareketliliği!

Kripto borsalarda Bitcoin hareketliliği!

Kripto borsalarda Bitcoin hareketliliği!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Lider kripto para birimi Bitcoin, 40,000 doların üzerine çıkarken borsalarda BTC hareketliliği yaşandı. Detaylar haberimizde.

Kripto borsalarda Bitcoin hareketliliği!

Lider kripto para birimi Bitcoin, uzun bir aranın ardından hafta sonu 40,000 doların üzerine çıktı. Fed’in şahin politikaları ile düşüşe gecen BTC, 41,000 dolarlık set direnç noktasında tutunmaya çalışıyor. Bitcoin’deki bu ani fiyat artışı altcoinleri de pşinden sürükledi ve piyasa uzun bir aranın ardından toparlanma sinyalleri verdi.

İlgili: Bitcoin nedir, geleceği nasıl?

Bitcoin fiyatında yaşanan ani düşüşler sırasında satış baskısı olması beklenirken yaklaşık 800 milyon dolar değerinde Bitcoin kripto borsalardan taşındı. Bu da yatırımcıların Bitcoin’in fiyatın yükseleceğine dair beklentileri olduğunu gösteriyor.

Piyasada korku eğilimi hakimiyetini korurken Bitcoin boğalarının BTC’nin gelceğine ilişkin inançları devam ediyor. Bitcoin’de yükseliş trendinin devam etmesi için lider kripto para biriminin 41,500 doların üzerinde sağlam bir duruş göstermesi gerekiyor.

İlgili: Bitcoin fiyat tahmini

Ünlü kripto analisti Will Clemente’de Bitcoin balinalarının aylar süren satış baskısının ardından yeniden Bitcoin tutmaya başladıklarını ve bu durumun Bitcoin için umut verici olduğuna dikkat çekti.

“Bir aydan fazla süren düşüş trendinden sonra balina varlıklarının arttığını görmeye devam ediyoruz. Bu eğilimin devam edip etmediğini görmek için önümüzdeki bir veya iki haftayı izlememiz gerekiyor. Şimdiye kadar umut verici görünüyor.”

Öte yandan Bitcoin’de RSI indikatörü Bitcoin’in alım bölgesine girdiğinin sinyallerini veriyor. RSI, 70 seviyesinin üzerinde aşırı alımda ve yatay ilerliyor. Alıcılar, kontrolü ellerinde bulunduryor.

İlgili: Bitcoin teknik analizi

Lider kripto para birimi yazının kaleme alındığı anlarda Coinmarketcap verilerine göre 41,664 dolardan işlem görüyor. BTC, son 24 saat içerisinde yatay bir seyir izledi. Son 7 günde ise %10 değer kazandı. Kripto paranın piyasa değeri 789 milyar dolara ulaştı. Bu değere karşılık gelen hakimiyet oranı ise %41,5 olarak oluştu.

Bitcoin (BTC) günlük fiyat hareketleri

Kripto borsalarda Bitcoin hareketliliği!

 

Kaynak