Balinaların son düşüşte aldığı BTC sayısına inanamayacaksınız!!!

Bitcoin balinalarından
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Chainalysis Bitcoin balina alımlarını duyurdu.

Balinaların son düşüşte aldığı Bitcoin miktarına inanamayacaksınız!!!

Blockchain analiz platformu Chainalysis, büyük yatırımcıların BTC fiyatının 40.000 doların altına indiği son düşüşte on binlerce Bitcoin satın aldığını ortaya koyuyor.

Chainalysis, en son piyasa istihbarat raporunda pek çok yatırımcının pozisyonlarından zararla çıktığı düşüş döneminde, Bitcoin balinalarının, dipten büyük miktarlarda BTC satın aldığını açıklıyor.

 

Balinalar dipten BTC topladı

Chainalysis analizinde şöyle deniliyor;

Geçen hafta kripto için zorlayıcı bir süreç oldu ve bazı yatırımcılar büyük kayıplara uğradı. Ancak sektör yanıt veriyor gibi görünüyor ve çoğu yatırımcı kendinden emin. Örneğin, balinalar geçen hafta 77.000 Bitcoin alarak, son düşüşü satın almış oldu.

Bitcoin balinalarının, mevcut BTC fiyatının 37.000 dolar olduğu kabul edilirse, toplam 2,85 milyar dolarlık Bitcoin satın aldığı görülüyor.

Chainlysis raporunda, piyasasın düşüş yaşadığı dönemde, %5 ile %25 zararla toplam 1,2 milyon Bitcoin’in satıldığı belirtiliyor. %25’ten fazla zararla satılan BTC miktarı ise 120.000’den fazla. Firmaya göre satışların çoğunluğu, kısa-dönem yatırımcılardan geldi.

 

Yatırımcılar geçtiğimiz hafta, yalnız Bitcoin’den 3,2 milyar dolar zarar ettiler. Kayıp edilen 3,2 milyar doların neredeyse tamamı, 4-13 hafta aralığında tutulan BTC’lerden geldi. Bu veriler de ana satıcıların yeni yatırımcılar olduğunu gösteriyor.

 

Canlı BTC fiyatı: [mcrypto coin=”BTC” currency=”USD”]

İlgili: Bitcoin nasıl alınır? Bitcoin almanın 8 kolay yolu

İlgili: En iyi, en güncel Bitcoin forumları BTC konuşulan Telegram toplulukları

İlgili: Bitcoin cüzdan nedir? 2021’nin en iyi Bitcoin cüzdanları

 

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Balinaların son düşüşte aldığı BTC sayısına inanamayacaksınız!!!
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.