1. Anasayfa
  2. Eğitim
  3. Kripto Para
  4. Kraken CEO’su ayı sezonunun ne zaman biteceğini açıkladı!

Kraken CEO’su ayı sezonunun ne zaman biteceğini açıkladı!

Kraken CEO’su ayı sezonunun ne zaman biteceğini açıkladı!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Dünyanın önde gelen kripto borsalarından biri olan Kraken’in CEO’su Jesse Powell, ayı sezonunun ne zaman biteceğini açıkladı. Detaylar ve teknik veriler yazımızda.

Kraken CEO’su ayı sezonunun ne zaman biteceğini açıkladı!

Dünyanın önde gelen kripto para borsalarından biri olan Kraken’in CEO’su Jesse Powell, kripto para piyasasının mevcut durumunu değerlendirdi ve ayı sezonunun ne zaman biteceğini tahmin etti.

Ünlü CEO, Bankless podcast’indeki yeni bir röportajda FTX çöküşünün ardından kripto para piyasasından milyarlarca doların buhar olduğunu ve kaybolan itibarın geri gelmesinin zaman alacağını belirtti.

ay sezonu

 

İlgili: Bitcoin fiyat tahmini

Sektörün yaşanan güven bunalımını onarması için bir zamana ihtiyacı olduğunu söyleyen Powell, önümüzdeki yıl gerçekleşecek olan Bitcoin halvingin (Bitcoin yarılanması) piyasadaki bir sonraki ralli için katalizör olacağını savundu.

“Bu sektörden 10 milyar dolarlık sermayeyi kaybetmek çok büyük bir darbe. Bunun çalınıp götürülmesi sektör için çok kötü oldu ve çöküş yaşanmasa bu para sektörü ileriye taşıyabilirdi. Yani bundan kurtulmak biraz zaman alacak. Açıkçası, tüm bunların bir sonucu olarak fiyatlar da geriledi, bu yüzden kış aylarında daha da derin bir ayı piyasasına gireceğimizi düşünüyorum. Mart 2024’e kadar başka bir Bitcoin halvingimiz yok. Biraz zaman alacak ve bence bu, ayı piyasasından çıkmamıza neden olabilecek bir sonraki büyük olay.”

Powell, kötü piyasa aktörlerinin var olmaya ve talihsiz olayların kripto para birimlerinin başına gelmeye devam edeceğini söyleyerek uzun vadede piyasa için hala büyük umutları olduğunu belirtti.

Bitcoin, yazının kaleme alındığı anlarda Coinmarketcap verilerine göre 16.567 dolardan işlem görüyor. Lider kripto para birimi 318 milyar dolarlık bir piyasa değerine sahip. BTC’nin piyasa hakimiyetini gösteren dominasyon oranı ise an itibari ile %38,7.

İlgili: Bitcoin teknik analizi

Kaynak