1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Kraken bu altcoinlerin performansına dikkat çekti!

Kraken bu altcoinlerin performansına dikkat çekti!

Kraken bu altcoinlerin performansına dikkat çekti!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Önde gelen kripto para borsalarından biri olan Kraken, bu altcoinlerin Yıldan yıla (YoY) getirilerinde dikkat çektiğini açıkladı. Detaylar haberimizde.

Kraken bu altcoinlerin performansına dikkat çekti!

Geçtiğimiz yılın sonunda ve bu yılın başında en çok konuşalan kripto paralar Metaverse tabanlı kripto paralardı. Facebook CEO’su Mark Zuckerberg, şirketin adını Meta olarak değiştirdikten sonra daha önce başlatılmış olam Metaverse projesi bir anda alev aldı. Piyasadaki oyna kazan tabanlı kripto paralar için tarihlerindeki en iyi günleri gördük.

Geleceğin interneti olarak adlandırılan Metaverse, dünyanın en büyük teknoloji devlerinin radarına girdi ve Samsung, Apple ve Microsoft gibi şirketler birbiri ardına Metaverse dönüşümlerini açıkladı.

İlgili: Metvarse nedir?

Piyasanın genel durumu Metaverse tabanlı kripto paraları da vurdu. Ancak Kraken, metaverse tokenlerinin yıldan yıla (YoY) getirilerde diğer dijital varlık piyasalarından önemli ölçüde daha iyi performans gösterdiğini söylüyor.

Kraken bu altcoinlerin performansına dikkat çekti!

Kraken Intelligence’ın yeni Mayıs 2022 piyasa özetinde Decentraland  (MANA),  The Sandbox  (SAND),  Axie Infinity  (AXS),  ApeCoin  (APE) ve  STEPN (GMT)  gibi  kripto paraların daha iyi performans gösterdiğini tespit etti.

Ancak mayıs ayında görünüm tamamen tersine döndü. Metaverse tokenleri, meme coinler ve Layer-1 büyük değer kaybederken. Piyasa Bitcoin ve Ethereum’a yöneldi. Bitcoin’in dominasyon oranı yükseldi.

“Mayıs ayında tüm sektörler olumsuz performans gösterdi. Layer-1, Metaverse ve Meme Coin sektörleri sırasıyla -43%, -42% ve -39% değer kaybetti. Bu arada, Bitcoin ve Privacy kripto paralar göreceli olarak iyi bir performans gösterdi.”

Bitcoin balinalarının hareketlerini de izleyen Kraken, raporunda mayıs ayının Bitcoin balina hareketleri için oldukça sakin bir ay olduğunu ifade etti.

Lider kripto para birimi sürekli deneme yaptığı 30,000 dolar direncini yeniden kırdı. BTC, yazının kaleme alındığı anlarda Coinmarketcap verilerine göre 30,432 dolardan işlem görüyor.

İlgili: Bitcoin teknik analizi

Bitcoin (BTC) fiyat hereketleri (Günlük)

Kraken bu altcoinlerin performansına dikkat çekti!

Kaynak

 

Etiketler: