Loading...
btc
BTC
-3.14%
Bitcoin
67.351,34 USDT
eth
ETH
-4.76%
Ethereum
3.493,19 USDT
bch
BCH
-4.9%
Bitcoin Cash
446,08 USDT
xrp
XRP
-3.41%
Ripple
0,48 USDT
ltc
LTC
-2.98%
Litecoin
77,29 USDT
bnb
BNB
-3.88%
Binance Coin
600,82 USDT
sol
SOL
-6.32%
Solana
149,00 USDT
avax
AVAX
-2.53%
Avalanche
31,46 USDT
ada
ADA
-4.45%
Cardano
0,42 USDT
dot
DOT
-1.84%
Poladot
6,39 USDT
doge
DOGE
-4.71%
Doge Coin
0,14 USDT
shib
SHIB
-5.79%
Shiba Inu
0,00 USDT

Koronavirüste ikinci dalga Bitcoin ve kripto paraları nasıl etkiler?

Milyonlarca dolar yine buhar oldu! Bitcoin neden düşüyor?
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Büyük bir Bitcoin savunucusu olarak bilinen dünyaca ünlü bir yazar, Koronavirüsün, Bitcoin ve kripto paraları nasıl etkileyeceğini masaya yatırıyor.


Koronavirüs ikinci dalga Bitcoin ve kripto paraları nasıl etkileyecek?

“Rich Dad Poor Dad” adlı kitabıyla dünya çapında büyük bir yankı yaratan Robert Kiyosaki, 15 Eylül’de oldukça dikkat çeken bir tweet paylaştı

Koronavirüsün Bitcoin ve kripto paraları nasıl etkileyeceğinden bahseden Robert Kiyosaki, ulusal borcu 27 trilyon dolar olan ABD’nin “iflas ettiğini” iddia etti. Ve Bitcoini uzun vadeli “en iyi” üç yatırım arasında saydı.

Covid-19 aşısı Bitcoin’in çöküşüne neden olabilir!

“Koronavirüs salgının aşısı bulunursa Bitcoin çöker!”

Popüler yazar Robert Kiyosaki, etkili bir koronavirüs aşısı bulunduğunda Bitcoin’in çökeceğini iddia etti.

Ayrıca korona virüs salgınına yönelik işlevsel bir çözümün ortaya çıkmasıyla, güvenli liman varlıklarının dibe vuracağı uyarısında bulundu.

Kiyosaki’ye göre aşı bulunursa, Bitcoin çöker. Fakat bir kez daha satın alma fırsatı sunar.

“Aşı bulunursa ne olur? Altın gümüş ve Bitcoin çöker. Ve yeniden satın alma fırsatı verir.”

Kiyosaki, virüsün özellikle ABD ekonomisi için var olan “gerçek” sorunları maskelediğini savunuyor. ABD National Debt Clock’a göre, çoğunlukla korona virüs salgının başından bu yana alınan teşvik önlemleri sonucu ortaya çıkan 26,7 trilyon dolarlık borçla ülke, şimdi “iflasın eşiğinde”.

“Gerçek sorun pandemi DEĞİL. Gerçek sorun devasa ABD borcu. ABD iflas etti. 28 trilyon$’lık bilanço borcu. 120 trilyon dolarlık bilanço dışı sosyal yükümlülükler.”

“Bu yüzden de uzun vadeli en iyi 3 yatırım; altın, gümüş ve Bitcoin.”

Bknz: PlanB: Bitcoin büyük yükseliş için hazır!

Bitcoin’in uzun vadeli yatırım olduğuna dair ortaya atılan argümanlar, mart ayında finans piyasalarındaki çöküşten bu yana giderek daha da güçlendi.

ABD doları son günlerde toporlanmaya başladı. Fakat genel olarak rezerv para biriminin, Merkez Bankasının koronovirüsün mali etkilerine karşı uyguladığı politikaları nedeniyle daha da zayıflayacağı ve sürekli düşüş yaşayacağı öngörülüyor.

Bu arada ABD dolar endeksindeki düşüş, son aylarda Bitcoin ve altını canlandırdı. Bu da traderlar için önemli bir husus olarak görülen ters korelasyonu ön plana çıkardı.

Bugün FED, piyasa katılımının geleceği hakkında yeni değerlendirmeler yapacak ve bu da doların dalgalanma olasılığını daha da artıracak.

Korona virüste ikinci dalga Bitcoin ve kripto paraları nasıl etkiler?

Warren Buffett dolardan kaçıyor!

Kiyosaki, gidişat nasıl olursa olsun, her zaman Bitcoin destekçisi olarak kalmaya devam ediyor. Ağustos ayında, Twitter’da takipçilerini, “büyük bir bankacılık krizi” ortaya çıkmadan önce Bitcoin satın almaya çağırmıştı.

Kiyosaki’nin bu tavsiyesinin arkasındaki temel neden ise, doların zayıflaması ve FED’in ekonomiye karışmasıydı. Yazar için bir başka tehlike çanı da Warren Buffett’ın ABD bankacılık yatırımlarından çıkması ve altın satın almasıydı.

Ekonomi hakkında sık sık benzer açıklamalarda bulunan Keizer Report’ın sunucusu Max Keizer de bu hafta sonu bir röportajda şöyle söyledi:

“Warren Buffet ne yapıyor? Warren Buffett’ın büyük bir nakit pozisyonu vardı. Kısa süre önce altına geçti. Bu, son on yıl veya daha da ötesinde yapmaya alıştığından çok farklı bir yatırım türü. Ve bu hafta itibariyle artık Japon hisse senetlerinde büyük bir pozisyona sahip.”

“Buffet dolardan kaçıyor. Bunun oldukça açık olduğunu düşünüyorum. Bu, dışarıdaki insanlar için tehlike işareti olmalı. Dünyanın en başarılı yatırımcılarından birinin dolardan kaçtığı anlamına geliyor.”

Bknz: Bitcoin internet gibi geleceğe damga vuracak!

Yine Ağustos ayında Keizer, mevcut ekonomik durum böyle devam ederse; Bitcoin’in yakın vadede tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşacağını ileri sürdü.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.