1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Yeni varyant “Omicron” komplo mu? Ardındaki kripto para projesini açıklıyoruz!

Yeni varyant “Omicron” komplo mu? Ardındaki kripto para projesini açıklıyoruz!

Yeni varyant “Omicron” komplo mu? Ardındaki kripto para projesini açıklıyoruz!
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Korona virüsü ile ilgili birçok komplo teorisi ortaya atıldı. Ancak bu komplo teorisine şaşıracaksınız. Yeni varyant “Omicron” komplo mu? Aynı isimde piyasaya sürülen kripto para tesadüf mü?


Yeni varyant Omicron komplo mu? Ardındaki kripto para projesini açıklıyoruz!

Dünya ekonomiler 2020 yılının ilk aylarından beri Korona Salgını ile mücadele ediyor. Salgının ortaya çıkışında ve Covid-19 virüsünün yaratılmasında birçok komplo teorileri öne sürüldü. İlk önceleri salgının yarasalardan yayıldığı iddia edildi. Sonrasında ise Çin’de bir laboratuvarda üretildiğinin iddia edilmesi, komplo teorilerine ilham kaynağı oldu. Hatta Çinli bazı yetkililer salgın konusunda ABD’li askerleri suçlamışlardı.

Korona salgını yeni varyantlarla sürekli kendini yeniliyor ve daha bulaşıcı hale geliyor. En son Delta varyantı oldukça etkili oldu.

Son günlerde ise dünya kamuoyunun gözü kulağı Güney Afrika’daki yeni varyanta odaklanmış durumda. Güney Afrikalı virologlar Hong Kong ve çevre bölgeden gelen turistlerde yeni bir Covid-19 türüne rastladıklarını duyurdu. Dünya Sağlık Örgütü (WHO), 26 Kasım 2021 tarihli duyurusunda yeni varyantı dünya kamuoyuna duyurdu. Yeni varyantın adı Omicron (B.1.1.529).

Bizim ise dikkat çekmek istediğimiz bir nokta var: 8 Kasım 2021’den beri CoinGecko ve CoinMarketCap’te listelenen bir kripto para! Ne ilginçtir ki bu kripto paranın adı da Omicron! Dünya Sağlık Örgütünün 26 Kasım 2021’deki duyurusundan 18 gün önce Omicron, CoinGecko’da listelenmeye başlamış

Daha da ilginci ise Omicron virüsünün dünya kamuoyuna duyurulmasının ardından Omicron isimli kripto paranın fiyatlarında olağan üstü değer artışları yaşanıyor. Aşağıdaki grafikte Omicron fiyatlarındaki değişimi görüyoruz.

omicron

Omicron bugün (28 Kasım) 429 dolar ile tüm zamanların rekoruna imza attı. Hafta başında Omicron fiyatları 60 dolar bandında işlem görüyoruz.

Kaynak

İlgili!

İlginç Bitcoin komplo teorileri