Loading...
btc
BTC
0.9%
Bitcoin
67.262,22 USDT
eth
ETH
0.64%
Ethereum
3.526,00 USDT
bch
BCH
1.37%
Bitcoin Cash
396,66 USDT
xrp
XRP
3.68%
Ripple
0,59 USDT
ltc
LTC
0.32%
Litecoin
73,63 USDT
bnb
BNB
0.61%
Binance Coin
597,01 USDT
sol
SOL
1.66%
Solana
171,94 USDT
avax
AVAX
1.51%
Avalanche
28,59 USDT
ada
ADA
-0.27%
Cardano
0,44 USDT
dot
DOT
0.58%
Poladot
6,37 USDT
doge
DOGE
7.08%
Doge Coin
0,13 USDT
shib
SHIB
2.23%
Shiba Inu
0,00 USDT
  1. Haberler
  2. Kripto Para Haberleri
  3. İlginç Bitcoin komplo teorileri

İlginç Bitcoin komplo teorileri

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

İlginç Bitcoin komplo teorileri kripto para piyasalarında sıkça dillendirilmektedir. İncil’den, The Economist’te ve CIA’den Samsung’a çok geniş bir komplo hikayesi var. Bu hikayeler kimilerine gerçekçi gelebilir.


Bitcoin komplo teorileri

Yaklaşık 10 yıl önce hayatımıza giren sanal para Bitcoin hakkında bir çok söylenti gündeme geldi. Bitcoin’in mucidi Satoshi Nakamoto’nun kimliğinin gizli olması. Bu komplo teorilerinin daha da yaygınlaşmasına yol açtı. Peki nedir bu komplo teorileri:

1- Bitcoin’i CIA yarattı

En yaygın Bitcoin komplo teorisi, Bitcoin’in ABD istihbarat teşkilatı CIA tarafından geliştirildiğidir. CIA’in diğer ülkelerdeki operasyonlarını finanse etmesi için icat edildiği ileri sürülmektedir.

2018 yılında gelişmiş virüs programı Kaspersky’nin kurucusu Natalya Kaspersky, Bitcoin’in ABD istihbarat servisi tarafından ABD, İngiltere ve Kanada istihbaratının finansmanı için üretilmiş bir proje olduğunu ifade etmişti. Kaspersky, Bitcoin’in internet ve GPS gibi operasyonel bir proje olduğunu belirtiyor. Kaspersky sunumunda Satoshi Nakamoto’nun bir kod ad olduğunu söyledi.

Bir medya organında editörlük yapan Daniel Oberhaus, “Bilgi Edinme Yasası” çerçevesinde FBI ve CIA’den Satoshi Nakamoto’nun kimliğinin belirlenmesini istedi. Ancak bu istek reddedildi.

Mayıs ayında gözünüz bu 6 kripto para da olsun.

2- Bitcoin İncil’de geçiyor ve Şeytan tarafından yaratıldı

İncil’de geçen bir ayetten dolayı Bitcoin’in İncil’de geçtiği ileri sürülüyor. Ayette:

“Sonra dünyadan yeni bir canavar çıktığını gördüm. Kuzu gibi iki boynuzu var ve dragon gibi konuşuyor….Sadece elinde işareti olanlar onu alıp yada satabilecek.”

Bu ayetten hareketle özellikle Hıristiyan toplumlarda Bitcoin ile alakalı bir komplo teorisi dillendirilmektedir.

3-The Economist dergisinin 30 yıl önceki makalesi

1988 yılında ünlü ekonomi dergisi The Economics’de yayınlanan bir makalede dünya geneli ortak kullanılabilecek bir para biriminden bahsetmektedir. Makalede ülkeler arası sınırların kalkacağı ve ortak para birliklerinin kurulacağı ön görülüyor. Derginin en ilginç tarafı ise kapağı. Kapağındaki madalya da 10.10.2018 tarihi görülüyor.

bitcoin komplo teorileri İlginç Bitcoin komplo teorileri

4-Nostradamus’un kehanetleri

16’ıncı YY.’de yaşamış ünlü kahin Nostradamus’un Bitcoin’i ön gördüğü ileri sürülüyor. Kehanet şu şekilde:

“Dostlarım…Gelecekte ülkeler altın ve gümüşün yeni bir kaynağını keşfedecekler…Bu altın ve gümüş kopyaları tüm bono ve senetleri silecek.”

5-Devletler Bitcoin satın alıyorlar

ABD ve Çin gibi devletler el altından Bitcoin satın alıyorlar. Bu komplo teorisine göre dünyadaki statükoyu devam ettirebilmek için devlet içindeki statükocular Bitcoin fiyatını bu yolla kontrol etmek istiyor.

6-Asya’daki 4 dev şirket Bitcoin’in arkasında

Bu teoriye göre Bitcoin’i 4 Asya kökenli uluslararası şirket yarattı. Bu şirketler: Samsung, Toshiba, Nakamichi ve Motorola. Bu teoriye göre Satoshi Nakamoto, bu dört şirketin isminden türetilmiştir. SAmsung, TOSHİba, NAKAmichi ve MOTOrola

7- Simpsonlar

İlgi ile izlenen Simpsonlar dizisinin bazı bölümlerinde geçen açıklamalar geleceğe yönelik kehanet olarak görülebiliyor. 2020 yılında yayınlanan aşağıdaki bölüm oldukça dikkat çekmişti.

Not: Bu yazı yatırım tavsiyesinde bulunmamaktadır. Bilgilendirme amaçlıdır.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.