Loading...
btc
BTC
0.77%
Bitcoin
67.173,14 USDT
eth
ETH
0.45%
Ethereum
3.519,51 USDT
bch
BCH
0.91%
Bitcoin Cash
394,85 USDT
xrp
XRP
3.92%
Ripple
0,60 USDT
ltc
LTC
-0.49%
Litecoin
73,04 USDT
bnb
BNB
0.07%
Binance Coin
593,79 USDT
sol
SOL
2.92%
Solana
174,06 USDT
avax
AVAX
3.29%
Avalanche
29,09 USDT
ada
ADA
-0.48%
Cardano
0,44 USDT
dot
DOT
-0.2%
Poladot
6,33 USDT
doge
DOGE
7.04%
Doge Coin
0,13 USDT
shib
SHIB
1.94%
Shiba Inu
0,00 USDT
  1. Haberler
  2. İnceleme
  3. Son günlerin popular kripto parasına Komodo desteği!

Son günlerin popular kripto parasına Komodo desteği!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Komodo son günlerin popüler kripto parası ile güçlerini birleştiriyor ve ortak bir proje geliştiriyor. Ayrıntılar için lütfen haberimizin içeriğine bakınız.


Son günlerin popular kripto parasına Komodo desteği!

Geçtiğimiz aylarda Marmara Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Dr. Gültekin Çetiner tarafından kamuoyuna tanıtılan Komoda blockchain’i ülkemizde yoğun ilgi gördü. Komoda blockchain’i kripto para ve finansal piyasalara Ethereum gibi iddialı dönüşümler vaat ediyor.

Komodo blockchain’i ölçeklendirme ve güvenlik konusunda eleştirmenlerde yüksek not almayı başardı. Komoda; dağıtılmış defter teknolojisi ve merkezsiz uygulamaları odağına alarak gelişmeyi planlıyor. Özellikle DEX (merkezsiz borsa) ve DeFi (merkezsiz finans) alanlarına yönelik kapsayıcı çalışmalar yürütüyor.

Son günlerin popüler kripto parası olan DogeCoin ve Komodo ortaklığı piyasalara duyuruldu. İki dinamik proje güçlerini birleştirerek DEX (merkezsiz borsa) endüstrisine giriş yaptı. Komodo, DogeDEX’e teknik destek sunacak.

Lütfen Bkz: Dogecoin haber, gündem ve son dakika gelişmeleri

DogeCoin; Tesla ve SpaceX’in başarılı CEO’su Elon Musk tarafından yapılan destekleyici açıklamaların ardından ciddi biçimde ivme kazandı ve yatırımcıların odağı haline geldi. Aşağıdaki grafikte Doge Coin fiyatlarındaki değişimi görüyoruz. 2021 yılında Doge’ye sanki sihirli bir değnek dokunmuş gibi fiyatlarda olağan üstü değişimler yaşanıyor.

komodo Son günlerin popular kripto parasına Komodo desteği!

DogeDEX, herhangi bir aracıya ihtiyaç duymadan kripto para yatırımcılarına borsa hizmeti sunacak. Yatırımcılar kripto varlıkları üzerinden bu borsada işlem yapabilecek. DogeDEX’in oldukça yeni olmasına rağmen uygulaması 3 binin üzerinde indirildi ve 179 binin üzerinde swap işlemi gerçekleştirildi.

Yazının kaleme alındığı saatte CoinMarketCap sıralamasında 165’inci sırada işlem gören Komodo’nun kripto parası KMD, 1.42 dolardan alıcı buluyor. Komodo (KMD) 177 milyon dolarlık piyasa büyüklüğüne sahip.

Kaynak

Komodo merkezsiz borsadan bomba özellik

Haziran 2020’den sonra kripto para piyasalarında tam anlamıyla DeFi rüzgârı yaşanıyor. DeFi platformlarında yazının kaleme alındığı saatte 11 milyar doların üzerinde fon kilitli tutuluyor. Birçoğu Ethereum blockchain’inde işlem DeFi platformlarının yönetim tokenları fiyatlarında da olağan üstü değer artışları yaşanıyor.

DeFi’lerin gösterdiği performans, DeX platformlarına da yansımaya başladı. Son günlerde DeX (Merkezsiz Borsa) platformları da ciddi biçimde hamleler yapıyor. DeX’ler de DeFi’ler gibi özünde bir akıllı sözleşme. Merkezsiz Borsalar kripto para ticareti yapmak isteyen tarafları aracıya ihtiyaç duymadan akıllı sözleşmeler sayesinde bir araya getiriyor. DeX’ler; Binance ve Coinbase gibi merkezi borsaların yerine getirdiği işlemleri daha düşük maliyetler yerine getirebiliyor.

Son günlerde oldukça popüler olmaya başlayan DeX platformlarından Komodo, AtomicDEX v.03 ile kripto para yatırımcılarının huzuruna çıktı. Kripto para yatırımcıları, AAVE’den ZRX’e geniş yelpazede birçok kripto parayı Atomic DeX’e yatırabiliyor ve swap işlemleri gerçekleştirebiliyor. Atomic DeX’de tüm ERC20 tokenlarının ticareti yapılabiliyor. Son günlerin popüler DeFi platformu tokenları; YFI, COMP, BAND ve AAVE gibi tokenlarla da AtomicDeX uyumlu.

Diğer DEX borsalarının aksine AtomicDeX, ERC-20 DEX’i değil. AtomicDeX, birçok blockchain arasında bağlantı kuruyor ve blockchain’ler arasında köprü vazifesi kuruyor. Kripto para yatırımcıları, AtomicDeX sayesinde ERC-20 tokenlarını BTC, BCH, LTC ve KMD ile değiştirebiliyor. AtomicDeX’de işlem yapmak için vekil (Proxy) tokenlara ihtiyaç duyulmaması da bir avantaj olarak görülebilir.

AtomicDeX’ın kullanımı ile ilgili daha ayrıntılı bilgi almak isteyen kripto para yatırımcıları aşağıdaki Youtube videosuna göz atabilir.

Kaynak

Komodo nedir?

Proje, uçtan uca bir blokaj çözümü olarak kendini konumlandıran bir proje için kesinlikle iddialı. Ekip, başkalarının kendi Modüler Platformu aracılığıyla bağımsız blok zincirleri oluşturmalarına odaklanmak istiyor. Dahası, Komodo, atom akışı dünyasında, uzun vadede çok değerli olacağını ispatlayacak bir etki zaten oluşturdu.Bu proje öncelikle tam bir blokaj çözümü olarak ele alınmalıdır

PEKI NASIL ÇALIŞIYOR?

Projeyi uçtan uca bir blok zincir çözümü olarak kullanmanın birkaç önemli faydası vardır. Her şeyden önce, geliştiriciler komodo ekosistemine bir bütün olarak bağlı olan tamamen bağımsız bir blokçü inşa edebilir. Bununla birlikte, bağımsız zincirlerin hiçbiri Komodo’nun yapabildiği veya yapamadığı şeylerle sınırlı değildir. Blok zinciri çözümlerine yönelik bu modüler yaklaşım çok sayıda fırsat sunuyor. Komodo ekosisteminin özelliklerini uygulamak söz konusu olduğunda, kendi kendine yaratılan zincirler esneklik sunuyor.

Komodo (KMD) geleceği nasıl?

Bağımsız zincir atomik takaslar için projenin BarterDex platformu şimdiden yaşamakla birlikte, bir çok kriptokrasi meraklısı bu platforma özel olarak odaklanacakları açıktır. Aslında, zaten 28.000’den fazla takas gerçekleştirildi ve önümüzdeki günlerde daha çok şey olacak. Bunun dışında önümüzdeki günlerde 2018 yılı için yeni bir yol haritası yayınlanmasını bekliyoruz. Birçok şirket kendi blok zincirini oluşturmak istiyor ve Komodo bu soruna daha cazip bir çözüm sağlıyor gibi görünüyor. Bu proje bu konuda büyük bir üne kavuşup kavuşamayacağını zaman gösterecek.

DEX (merkezsiz borsa) nedir?

DeX’ler de DeFi’ler gibi blockhain üzerinde işlem gören akıllı sözleşmedir. Merkezsiz Borsalar, kripto para ticareti yapmak isteyen tarafları aracıya ihtiyaç duymadan akıllı sözleşmeler sayesinde bir araya getiriyor.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.