1. Anasayfa
  2. İnceleme
  3. Komodo merkezsiz borsadan bomba özellik!

Komodo merkezsiz borsadan bomba özellik!

Komodo merkezsiz borsadan bomba özellik!
0
“sportsbet”

Merkezsiz Borsa (DEX) paltformu Komoda nedir? Komodo’nun yeni özelliği kripto para yatırımcılarına ne gibi avantajlar sunuyor?


Komodo merkezsiz borsadan bomba özellik

Haziran 2020’den sonra kripto para piyasalarında tam anlamıyla DeFi rüzgârı yaşanıyor. DeFi platformlarında yazının kaleme alındığı saatte 11 milyar doların üzerinde fon kilitli tutuluyor. Birçoğu Ethereum blockchain’inde işlem DeFi platformlarının yönetim tokenları fiyatlarında da olağan üstü değer artışları yaşanıyor.

DeFi’lerin gösterdiği performans, DeX platformlarına da yansımaya başladı. Son günlerde DeX (Merkezsiz Borsa) platformları da ciddi biçimde hamleler yapıyor. DeX’ler de DeFi’ler gibi özünde bir akıllı sözleşme. Merkezsiz Borsalar kripto para ticareti yapmak isteyen tarafları aracıya ihtiyaç duymadan akıllı sözleşmeler sayesinde bir araya getiriyor. DeX’ler; Binance ve Coinbase gibi merkezi borsaların yerine getirdiği işlemleri daha düşük maliyetler yerine getirebiliyor.

koinmedya_telegram

Son günlerde oldukça popüler olmaya başlayan DeX platformlarından Komodo, AtomicDEX v.03 ile kripto para yatırımcılarının huzuruna çıktı. Kripto para yatırımcıları, AAVE’den ZRX’e geniş yelpazede birçok kripto parayı Atomic DeX’e yatırabiliyor ve swap işlemleri gerçekleştirebiliyor. Atomic DeX’de tüm ERC20 tokenlarının ticareti yapılabiliyor. Son günlerin popüler DeFi platformu tokenları; YFI, COMP, BAND ve AAVE gibi tokenlarla da AtomicDeX uyumlu.

Diğer DEX borsalarının aksine AtomicDeX, ERC-20 DEX’i değil. AtomicDeX, birçok blockchain arasında bağlantı kuruyor ve blockchain’ler arasında köprü vazifesi kuruyor. Kripto para yatırımcıları, AtomicDeX sayesinde ERC-20 tokenlarını BTC, BCH, LTC ve KMD ile değiştirebiliyor. AtomicDeX’de işlem yapmak için vekil (Proxy) tokenlara ihtiyaç duyulmaması da bir avantaj olarak görülebilir.

koinmedya_brave

AtomicDeX’ın kullanımı ile ilgili daha ayrıntılı bilgi almak isteyen kripto para yatırımcıları aşağıdaki Youtube videosuna göz atabilir.

Kaynak

Komodo nedir?

Proje, uçtan uca bir blokaj çözümü olarak kendini konumlandıran bir proje için kesinlikle iddialı. Ekip, başkalarının kendi Modüler Platformu aracılığıyla bağımsız blok zincirleri oluşturmalarına odaklanmak istiyor. Dahası, Komodo, atom akışı dünyasında, uzun vadede çok değerli olacağını ispatlayacak bir etki zaten oluşturdu.Bu proje öncelikle tam bir blokaj çözümü olarak ele alınmalıdır

PEKI NASIL ÇALIŞIYOR?

Projeyi uçtan uca bir blok zincir çözümü olarak kullanmanın birkaç önemli faydası vardır. Her şeyden önce, geliştiriciler komodo ekosistemine bir bütün olarak bağlı olan tamamen bağımsız bir blokçü inşa edebilir. Bununla birlikte, bağımsız zincirlerin hiçbiri Komodo’nun yapabildiği veya yapamadığı şeylerle sınırlı değildir. Blok zinciri çözümlerine yönelik bu modüler yaklaşım çok sayıda fırsat sunuyor. Komodo ekosisteminin özelliklerini uygulamak söz konusu olduğunda, kendi kendine yaratılan zincirler esneklik sunuyor.

Güvenlik, aynı zamanda, blokchain dünyasında büyük bir faktördür. Komodo öncelikle güvenlik ve mahremiyete öncelik verir. Zincir, genel güvenliğini arttırmak için gecikmiş istihdam ispat algoritması kullanıyor. Bu algoritma, daha sonra Bitchin’in blockchain’e noterleştirilen blok zincir verilerinin yedeklerinin oluşturulmasına izin verir. Bu platformu kullanarak oluşturulan bağımsız herhangi bir blockchain için Bitcoin zincirindeki verilerin demirlenmesi ve yedeklenmesi büyük önem taşımaktadır. İsteğe bağlı gizlilik sıfır bilgi kanıtı şeklinde sunulmaktadır.

En azından proje kendisini basit ve yaklaşılabilir bir blokchain platformu olarak konumlandırıyor. Geliştiricilerin çok fazla endişelenmeden kendi uygulamalarıyla çalışmak istiyorlar. Bu platformun, ana blokta blokchain teknolojisi benimsemesine neden olacağı belli değil, ancak göz ardı edilmemesi gereken geçerli bir yaklaşım.

 GELECEĞİNE BAKIŞ

Bağımsız zincir atomik takaslar için projenin BarterDex platformu şimdiden yaşamakla birlikte, bir çok kriptokrasi meraklısı bu platforma özel olarak odaklanacakları açıktır. Aslında, zaten 28.000’den fazla takas gerçekleştirildi ve önümüzdeki günlerde daha çok şey olacak. Bunun dışında önümüzdeki günlerde 2018 yılı için yeni bir yol haritası yayınlanmasını bekliyoruz. Birçok şirket kendi blok zincirini oluşturmak istiyor ve Komodo bu soruna daha cazip bir çözüm sağlıyor gibi görünüyor. Bu proje bu konuda büyük bir üne kavuşup kavuşamayacağını zaman gösterecek.

 

DEX (merkezsiz borsa) nedir?

DeX’ler de DeFi’ler gibi blockhain üzerinde işlem gören akıllı sözleşmedir. Merkezsiz Borsalar, kripto para ticareti yapmak isteyen tarafları aracıya ihtiyaç duymadan akıllı sözleşmeler sayesinde bir araya getiriyor.

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.