1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Bitcoin ve DOGE el ele yeni zirvelere

Bitcoin ve DOGE el ele yeni zirvelere

Bitcoin ve DOGE el ele yeni zirvelere
0
“sportsbet”

Dogecoin’de yaşanan gelişme ve haberler her an ciddi fiyat hareketine sebep olabiliyor. Daha kazançlı bir yatırım için Dogecoin haber, gelişme ve detaylar anında cebinizde.


Bitcoin’in tetiklediği Dogecoin yatırımcısına kazandırdı

Bitcoin son 24 saatte yeni bir yükseliş trendine girdi. BTC 30.000 barajını aştı ve yeni ATH’lerle yoluna devam etti. 31 bin, 32 bin ve 33.500 dolar ATH’leri sonrası 30.000 dolara kadar gelen bir düzeltme yaşandı.

Düzeltme sonrası yukarı seyrini sürdüren Bitcoin’in yeni ATH’si 34.726 dolar. BTC şu anda 34,500 dolar seviyelerinden işlem görüyor. BTC’n,n 24 saatlik kazancı %16,39.

koinmedya_telegram

Bitcoin böylesine bir trend ile yüzleri güldürürken, yatırımcısını çığlıklara boğan başka bir coin var; Dogecoin.

Dogecoin DOGE, son 24 saatte %100’ün üzerinde yükseldi.

Tesla CEO’su Elon Musk‘ın Tweetleriyle dikkatleri üzerine çeken DOGE, Market Cap değerlerine göre en büyük 100 coin arasında en iyi artış gösteren coin olmayı başardı.

koinmedya_brave

dogecoin haber Bitcoin ve DOGE el ele yeni zirvelere
DOGE/USD TradingView

Dogecoin şu anda 1,5 milyarlık market cap değeri ile listelerde 24. sırada yer alıyor.

Dogecoin rallisi

Son yaşanan ralli DOGE coinin yaşadığı en hızlı ralli gibi görünüyor. Aslında dün yaşanan ralli DOGE coin için süpriz değildi. Genele baktığımızda DOGE coinin son 2 haftada %200 arttığını görüyoruz.

Dogecoin, her Bitcoin rallisinde güçlü parabolik artışlar gördü. Pek çok analist bu yaşananların “Doge” memesinin yarattığı perakende cazibesine bağlıyor.

Ancak elbette rallinin teknik detayları da var.

DOGE coin rallisine başlamadan önce, 15 satoshi teknik desteği üzerinde bulunuyordu. Bu da 0,000000015 BTC anlamına geliyor.

Bu seviye tarihi be destek seviyesidir. Bu seviye geçildiğinde, yatırımcılar parabolik bir yükselme beklentisi içine girdiler.

https://twitter.com/BTC_JackSparrow/status/1345438762457825280

Pek çok kripto para fenomeni takipçilerini uyardı, ve dikkatler Dogecoin üzerinde toplandı. “#Dogecoin” hashtag Kanada ve ABD’de trend olmayı başardı.

Youtuber “Keemstar” da dün konuya dikkatleri çekmişti.

Dogecoin yatırımcısının yüzünü güldürdü. Teknik veriler mi? Sosyal medyanın gücü mü?

Kripto yatırımcısı para kazandığı sürece bunu pek de sorgulamayacak gibi duruyor.

Kaynak

DOGE tek mumda %100 kazandırdı

Dogecoin DOGE fiyatı son 24 saatte %100 artarak 0,0098547dolara geldi.

Gelinen fiyat, 2018 Şubat ayından beri en yüksek noktada. Bununla birlikte, DOGE/BTC paritesi son yılların en düşük seviyelerinde.

DOGE coin %100 artışla, ilk 100 coin arasında en çok kar getiren coin oldu. Son günlerde DOGE coine olan ilgi artmış, fiyat artışı sinyalleri gelmişti.

dogecoin haber Bitcoin ve DOGE el ele yeni zirvelere
DOGE/USD Tradingview

Bitcoin 31.000 doları aşarken, kripto para piyasası boğa trendini devam ettiriyor. Bitcoin daha önceki ATH seviyesinin neredeyse %50 üzerine çıkmış durumda. Ancak Ethereum, Litecoin gibi önde gelen altcoinler ATH’lerinin hala %50 aşağısındalar.

dogecoin haber Bitcoin ve DOGE el ele yeni zirvelere
DOGE/USD Coinmarketcap

Yukarıdaki grafiğe baktığımızda, DOGE coinin USD ve BTC karşısında, tekrar eden ciddi sıçrayışlar yaşadığını görebiliriz. Bununla birlikte, geçtiğimiz bir buçuk yıl içerisinde DOGE coinin yalnızca bir defa sıçradığı görülebilir.

Tesla ve Space X CEO’su Elon Musk‘ın DOGE coini desteklediği malum. Elon Musk geçtiğimiz yıllarda, Twitter profilini Dogecoin CEO’su olarak değiştirmişti. Musk’ın Dogecoin paylaşımları hala çok merak uyandırıyor ve ünlü milyarderin gizli bir Bitcoin taraftarı olduğu dedikodularına neden oluyor.

Elon Musk’ın Tesla’sı resmi olarak BTC almış değil. Ancak, MicroStrategy, MassMutual, Square gibi şirketler Bitcoin’e yüzmilyonlarca dolar yatırdırlar. Bitcoin boğası da bu alımlarla birlikte daha güçlü yükseliyor.

Dogecoin fiyat durumu önümüzdeki günlerde daha net kendisini gösterecek. DOGE rekor seviyede artmışken fazlasını beklemek çok fazla olmasa gerek.

Kaynak

Dogecoin 2020’nin kalan günlerinde yükselişe başlayabilir mi?

Kripto pazarına 2017 – 2018 sezonu girişliyseniz çoğu Türk yatırımcı gibi büyük ihtimal sizde Dogecoin’e yatırım yapmışsınızdır. 2017 altcoin boğa koşusunda insanların DOGE’ye yatırım yapmasının pek çok sebebi olsa da, bu yazımızda o konulara girmeyeceğiz.

An itibariyle yaklaşık 0.0026 dolardan el değiştiren DOGE, temmuz ayının başında girdiği düşüş trendinden bir türlü çıkabilmiş değil.

dogecoin haber Bitcoin ve DOGE el ele yeni zirvelere

Bitcoin’deki fiyat dalgalanmalara paralel hareket eden Dogecoin, hiçbir ayrık ittirme potansiyeline sahip olmadığı gibi, DOGE Topluluğunu için önümüzdeki günlerde, heyecan verici bir etkinlikte gözükmüyor.

Dogecoin 2020'de yukselise

Poloniex üzerinden DOGE / USD paritesi analizi yaptığımızda, Doge’nin 2018 yılında Eliot Wave benzeri bir desen çizdiğini ancak 2019 Nisan ayından beri paralel ve aşağı yönlü bir fiyat hareketliliği içinde olduğuna tanıklık ediyoruz. Bu aslında topluluğun DOGE’ye olan inancının artık yavaş yavaş bitme noktasına geldiğini gösteriyor.

Dogecoin 2020'de yukselise

DOGE teknik göstergelere baktığımızda ise karşımıza farklı bir şey çıkmıyor. 10 günlük, 50 günlük ve 100 günlük hareketli ortalamaların mevcut DOGE fiyatının üzerinde seyrettiğini ve bunun da Dogecoin’de güvensizlik ve destek eksikliğine neden olduğunu görüyoruz.

Hareketli ortalamaların yanı sıra sıfırın altında faaliyet gösteren MACD göstergesi de DOGE’de ki düşüş trendini destekliyor.

RSI göstergesi ise 35 puan bandından aşırı satış bölgesine doğru hafif bir eğilim içerisinde yoluna devam ediyor. Ancak şu an için bünyesinde hiçbir ekstremite barındırmıyor.

İlgili haber: Dogecoin rehberi: DOGE coin nedir, madenciliği nasıl yapılır, geleceği nasıl?

Sonuç olarak, ne genel trend ne de teknik göstergeler DOGE için umut vadedemiyor. Dogecoin’i kurtarabilecek tek çarenin, yaklaşan Bitcoin Halving etkisiyle başlaması beklenen ve bütün altcoinleri içine alacak büyük bir boğa koşusu olacağı düşünülüyor.

Kripto para sektöründen son dakika haberler ve çarpıcı değerlendirmeler için bizleri takip etmeye devam edin. Sağlıcakla kalın.

DOGE nedir?

dogecoin nedir

Bir şaka tokenı olarak piyasaya sürülen DOGE, sonrasında ciddi bir kripto para olmaya karar verdi. Doge yazının kaleme alındığı saatte 50 büyük kripto paradan birisi. Şaka gibi değil mi?

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.