1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Katman 1 tokenleri neden frene bastı!

Katman 1 tokenleri neden frene bastı!

Katman 1 tokenleri neden frene bastı!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Katman 1 tokenleri dibe sürükleyen ilk neden piyasadaki son günlerin coşkusu ve …

 

Kripto piyasasındaki  düşüşler ile katman 1 tokenleri de hız kesti

 

Pazardaki zayıflık, katman 1 projelerini sert bir şekilde vurdu.

Birkaç Katman 1 belirteci, bugün Bitcoin geri çekilirken önemli kayıplar gördü.

 

Katman 1’ler geri geçilme deneyimi yaşadı

 

Bir aylık meteorik kazanımların ve tüm zamanların en yüksek seviyelerinin ardından, Katman 1 token düzeliyor gibi görünüyordu.

Ancak en büyük Katman 1 blockchainlerinden bazıları, daha geniş kripto piyasası düşmeye devam ettikçe onlarda son 24 saat içinde düşüş yaşadı.

 

Katman 1 tokenleri Katman 1 tokenleri neden frene bastı!

 

Geçen ay en çok kazananlardan biri olan Fantom da en şiddetli geri çekilmeyi görenlerden. Token geçen hafta tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 1,92 dolar’ı kaydetti ancak o zamandan beri %33’ün üzerinde gerileyerek 1,25 dolar’a geriledi. FTM tokeni biraz toparlanmış olsa da, son 24 saatte hala %16’dan fazla düştüğünü kaydedebiliriz.

 

Solana da bu süreçten en çok etkilenenlerden.  Fantom gibi, zirve coşkusu SOL tokeninin fiyatını geçen hafta tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 213,47 dolar’a çıkardı, ancak o zamandan beri keskin bir geri çekilme yaşadı. Solana bugün %12 düşüşle 153.77 dolardan’dan işlem görüyor.

 

Avalanche (AVAX) ve Terra (LUNA), hafta sonu fiyatları yukarı çeken yükseliş haberleri nedeniyle daha iyi performans göstermişti  ancak yine de çift haneli kayıplar kaydettiler. Her iki token de sırasıyla %13’ün üzerinden düştü ancak Fantom ve Solana’nın tüm zamanların en yüksek seviyelerini yaptığı geçen haftadan daha yüksek işlem görüyorlar.

 

Katman 1’ler için büyük bir düşüş haberi olmadan önce  piyasadaki aşırı coşkunluk ve Bitcoin’in  düşük eğilim göstermesi düşüş için açıklayıcı olabilir. Bitcoin düştüğünde, diğer tokenlerin daha sert etkilenmesi ve bunun bir istisna gibi görünmemesi iyi bilinen bir olgudur (fiyat hareketinde genellikle Bitcoin’i takip eden piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para birimi olan Ethereum da bugün dip yaptı). Dünyanın en büyük kripto para birimi, son 24 saatte %3,25 düştü ve yazı yazılırken yaklaşık 44.600 dolardan işlem görüyor. Ancak gün içinde 43.250 dolar ile 45.000 dolar seviyelerinde ani düşüş ve ataklar  beklentimizdir.

Kaynak