1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Kaç tane Bitcoin milyoneri var biliyor musunuz?

Kaç tane Bitcoin milyoneri var biliyor musunuz?

Kaç tane Bitcoin milyoneri var biliyor musunuz?
0

Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Kaç tane Bitcoin milyoneri var biliyor musunuz? BTC milyoneri sayısı önemli bir şeyi gösteriyor. Kripto para piyasasındaki zenginlik dağılımı daha adil bir düzene sahip. Şimdi verilere bakalım.


Kaç tane Bitcoin milyoneri var biliyor musunuz?

Bitcoin, kısa yaşamında birkaç cent’ten 2017’de 20,000 dolara kadar çıkmıştı. Tabii göreceli olarak bu kısa süre zarfında birçoklarını zengin etmesi hiç sürpriz değil. Ancak kesin olarak kaç tane Bitcoin milyoneri var sorusuna cevap vermek zor bir iş.

En basit haliyle, 1 milyon dolarlık Bitcoin’i olan herkesi BTC milyoneri olarak kabul edebiliriz. Kaç kişinin böyle milyoner olduğunu görmek için ilk önce Bitcoin adreslerine bakabiliriz. Mevcut 10,310 dolar fiyattan (11 Eylül 2020) 97 BTC sahibi olan herkes Bitcoin milyoneri olarak kabul edilebilir.

Yine de BTC milyoneri sayısı sık sık değişebilir. Son aylarda BTC’nin yüksek bir volatiliteye sahip olduğunu biliyoruz. 2020 yılına hızlı bir başlangıç ile merhaba diyen Bitcoin Şubat’ta 10,500 dolara kadar çıkmıştı. Mart’ta ise yaklaşık 4,000 dolara kadar çökmüştü. Temmuz’da ise 12,400 dolarda 2020 yılının yeni zirvesini kaydetti.

Bu şu demek. BTC fiyatının iniş ve çıkışları BTC milyoneri sayısını da etkiliyor.

İlgili – Güncel Bitcoin (BTC) Teknik Analizi: BTC dolar paritesi ve canlı fiyat grafiği

Bir de bazı adresler var ki paylaşılan ya da çok imzalı adresler de olabiliyor. Bir de bir kişinin birden fazla milyon dolarlık BTC adresi de olabilir. Bunlar kaç tane Bitcoin milyoneri var sorusunun cevabını zorlaştırıyor.

Ancak yine de adresinde yaklaşık 97 BTC olan birisi ya Bitcoin milyoneri ya da 1 milyon dolarlık kullanıcı fonuna sahip bir şirket.

BitInfoCharts verilerine göre ise şu an 17,005 adreste 1 milyon dolar değeri ya da daha üzerinde BTC var. Tabii bu tahmini bir rakam. Çünkü bir kişinin birden fazla 1 milyon dolarlık BTC adresi olabilir. Ya da bazı adresler ortak hesap olarak kullanılıyor.

İlgili – Bitcoin bu seviyeden tepki alamazsa boğalara elveda!

Buna ilave olarak yaklaşık 158,545 adreste 100,000 dolan değerinin üzerinde Bitcoin var. Bir de 869,463 adres 10,000 dolar değerinde BTC’ye sahip. BitInfoCharts, toplamda yaklaşık 16 milyon adresi izliyor ve bunlardan sadece yüzde 0.11’i BTC milyoneri sayılabilir mevcut fiyattan.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: